6.A – prosinec 2020

Pátek 18. prosince

Je poslední školní den v tomhle roce, první hodinu máme matematiku. Paní učitelka otevírá učebnici a diktuje do sešitu: „ Děti ze třídy 6. A šly péct perníčky.“ Všichni píšeme do sešitů a najednou slyšíme: „Tak zavřete sešity a jdem péct ty perníčky, ne?“

To byl jásot – pečení perníčků místo angličtiny a matiky? To je ale překvapení! Šli jsme dolů do kuchyňky, kde už bylo připravené těsto, prkýnka, vykrajovátka a volné plechy. Každý jsme dostali svůj kousek těsta a dali jsme se do pečení. Za chvíli už se vůně perníčků linula po celém suterénu. Sbíhaly se nám sliny, ale vymysleli jsme, že uděláme z perníčků balíčky a obdarujeme všechny paní učitelky a pány učitele, kteří nás letos učí. Zašli jsme také do ředitelny poděkovat paní ředitelce a oběma zástupkyním a popřát jim krásné Vánoce. Pak už jsme se s voňavými balíčky rozeběhli do jednotlivých kabinetů.

Na konci vyučování jsme si rozdávali dárečky, snědli jsme si přinesené cukroví a poslechli si vánoční koledy i vánoční song našich učitelů. A pak už hurá domů, vstříc vánočním prázdninám!