6.A – listopad 2021

V listopadu žáci opět navštívili Melicharovo vlastivědné muzeum v Unhošti a zhlédli zajímavou výstavu na téma Škola je základ života.

Ve fyzice dělali několik pokusů – třeba zkoumali účinky statické elektřiny nebo měřili sílu pomocí siloměrů.

Na vlastní kůži zakusili, jaké to je, když matikářka (paní učitelka Horáková) supluje výtvarku :-) Přes počáteční obavy po zaznění pokynu „Nachystejte si rýsovací potřeby“ se žáci rychle přenesli a tvořili nádherné mandaly. S paní učitelkou Vejvodovou pak vyráběli výrobky k prodeji na vánočních trzích.

Žáci i paní učitelka Horáková oslavili začátek adventu tím, že vyzdobili celou třídu, ozdobili vánoční stromeček a 26. 11. všichni přišli vánočně oblečeni. Kvůli nemoci mezi nimi nemohli být někteří spolužáci a kamarádi, proto se připojili alespoň online a atmosféru s nimi sdíleli.