6.A – listopad 2020

V listopadu jsme se učili celý měsíc distančně. Jak pracovat s Teamsy jsme už věděli z října, takže online hodiny probíhaly bez větších zádrhelů. I přesto, že spousta aktivit, které jsme měli naplánované, nemohla proběhnout, zvládli jsme toho docela dost.

V angličtině jsme společně - distančně vyráběli knížečku o naší rodině “At home” a popisovali jsme, kdo u nás dělá jaké domácí práce. Celá třída vyplňovala online matematickou soutěž Klokan; ta se za běžných okolností píše ve škole při hodině. Odevzdávání bylo divoké, až jsme si všichni přáli, aby už Klokan odskákal do Austrálie, ale nakonec se všem povedlo řešení odevzdat. Také se poprvé online konala matematická soutěž MaSo, ve které soutěžilo 386 týmů z 6. - 9. tříd z celé republiky. Měli jsme ve hře 2 týmy - tým Cool Club (Markéta Tyšerová, Matouš Novák, Ondřej Dědek) a tým Příšerky s.r.o. (Alice Houšková, Tereza Týmlová, David Houdek). V kategorii 6.-7. třída byl Cool Club na krásném 65. místě ze 145 a to je skvělý výsledek!

Někteří z naší třídy se zúčastnili závodu “Zátopek race” - běh kolem rybníka Bulhar. Kluci měli za úkol oběhnout ho dvakrát (3,2 km), holky jednou (1,6 km) a svůj čas zapsat do tabulky. 30. listopadu se běželo velké finále a v kategorii 6.-7. tříd doběhl na krásném třetím místě náš David Hájek!