6.A – leden 2022

Dne 5. 1. 2022 jsme se zúčastnili virtuální prohlídky od společnosti ČEZ, která byla zaměřená na obnovitelné zdroje energie. Dozvěděli jsme se principy fungování vodní, solární a větrné elektrárny a zasoutěžili jsme si o věcné ceny. Za naši třídu zvítězila Jiřka Visingerová. Dne 31. 1. 2022 jsme byli v Melicharově vlastivědném muzeu v Unhošti, kde jsme se seznámili s novými expozicemi a sbírkami muzea. Připomněli jsme si vznik muzea, jak se získávají expozice, a další zajímavosti z Unhošťska. Vyprávěli jsme si o unhošťském oddílu Pochodeň, který slaví 55 let od založení. Prvním vedoucím oddílu byl Milan Koflák. Oddíl je spojen s celostátní brannou hrou pro děti. Oddílové heslo „Jeden za všechny, všichni za jednoho!“ vyjadřuje hlavní zásadu, kterou by se měli řídit všichni členové – vzájemná pomoc a přátelství. To jsou hodnoty, které platí i nyní, po letech.

Martina Koulová, žákyně 6.A