6.A – leden 2021

Končí 1. pololetí školního roku 2020/2021, první půl rok na 2. stupni. Ve škole a v lavicích jsme z něj strávili dohromady necelé 2 měsíce, zbytek času jsme se učili z domova. Počáteční nadšení z toho, že nemusíme ráno vstávat a převléknout se z pyžama, nás už opustilo. Distanční výuka už trvá dlouho a těžko teď hledáme motivaci k dalšímu sezení u počítače. Někdy je pro nás těžké pochopit látku, když je paní učitelka jen na obrazovce a ne vedle nás, občas v nějakém kanále přehlédneme domácí úkol. A do toho technické problémy s připojením - seká se obraz, nefunguje mikrofon, vypadneme z hodiny...

Na druhou stranu nás tenhle půlrok taky mnohé naučil - jsme mnohem samostatnější a zas o kousek “dospělejší”. Počítač a teamsy už zvládáme bez problémů, běžně komunikujeme mailem, umíme odevzdat domácí úkol online i vyplnit test. Také už víme, že online hodiny nemusí být vůbec nudné, učitelé se nám je snaží zpříjemnit různými hrami - nejradši máme Kahoot, vyzkoušeli jsme si matematické Riskuj nebo BrainBox v angličtině. Každý z nás už si našel nějaký systém a režim dne a i na našich známkách je vidět, že distanční výuku zvládáme víc než dobře. 14 z nás má vyznamenání a to je krásný výsledek!

Kromě učení jsme v distanční výuce zvládli vyplnit matematickou soutěž Klokan, zapojili jsme se do projektu Minisčítání od Českého statistického úřadu, dva týmy od nás se zúčastnily online matematické soutěže MaSo, jiní se zúčastnili běžeckého závodu Zátopek Race, ve výtvarné výchově jsme se zapojili do soutěže Komenský do tříd... a když nás v prosinci pustili do školy, zvládli jsme dokonce i upéct perníčky a udělat si vánoční besídku.

Teď už jsou tu pololetní a jarní prázdniny a po nich budeme nejspíš pokračovat ještě z domova. Ale i když bychom mnohem radši byli všichni spolu ve třídě, dáme se zase do práce a distanční výuku i ve 2. pololetí prostě zvládneme.