6.A – červen 2023

Na červen jsme se všichni těšili, přece jen víme, že letní prázdniny už jsou za dveřmi. Předtím, než se na ně vypravíme, je ale potřeba všechny školní povinnosti zdárně uzavřít. Tak jsme se v první polovině měsíce věnovali přípravám na závěrečné písemné práce, prezentacím referátů, závěrečným hodnocením. Za odměnu jsme si pak nadělili několik školních výletů. Vydali jsme se do Lanového parku v Kladně, kde jsme si na nízkých lanových překážkách a při týmových soutěžích vyzkoušeli a ověřili, že máme jako třída stále na čem pracovat v rámci spolupráce. Zjistili jsme, že abychom skupinový úkol úspěšně dokončili, musíme se vzájemně poslouchat a dávat si prostor. Začátky nám moc nešly, v průběhu dne jsme se ale moc zlepšili. Snad všichni ke konci výletu pochopili, že nám hry a aktivity v mnohém pomohly! Těšíme se na další a ještě více se těšíme na to, jak se nám bude příště dařit! Následoval výlet do Janských Lázní v Krkonoších. I přes to, že cesta autobusem byla velmi dlouhá, ve skupině spolužáků a kamarádů jsme si ji užili. Na stezce v korunách stromů nás zaujala nejvíce skluzavka vedoucí z vrcholu stezky, někteří neváhali vystoupat několikrát za sebou nahoru tak, aby si ji mohli sjet opakovaně. Den jsme si užili také na přilehlém hřišti a výlet jsme ukončili pěší túrou do Janských lázní, odkud jsme se vraceli zpět domů. Poslední výlet, který jsme si uchystali, vedl na význačné místo našeho regionu, vydali jsme se na Vysoký vrch. Cesta nám ubíhala, užívali jsme si krásné počasí a úspěšně jsme se po několika hodinách dostali až na vrchol kopce. Ten nám nadělil nejen krásný výhled do okolí, našli jsme také kešku, která byla na vrcholu ukryta. Abychom se stačili vrátit do Unhoště včas, nasedli jsme na autobus, kterým jsme se přiblížili, jistě bychom vše ale zvládli i po svých. Ještě bude mnoho příležitostí takovou výzvu pokořit! Po rozdání vysvědčení poslední červnový den jsme se už nedočkavě vrhli na prázdniny. Všichni se těšíme na nová dobrodružství! Doufáme, že v průběhu volna načerpáme mnoho sil do nového školního roku a budeme se těšit, až se v září opět shledáme. Pěkné prázdniny!