6.A – červen 2022

Červen byl v naší třídě kulturní – hned 1. června jsme se vydali oslavit den dětí do kina Hutník na představení Batman. Ve druhém červnovém týdnu nás pak čekalo představení Babička v Kladenském divadle a vystoupení cimbálové skupiny Réva, které nás doslova zvedlo ze židlí :) Legraci jsme si užili při tzv. No backpack day, kdy jsme si všechny věci do školy přinesli v čemkoli jiném, než je batoh. Pak následovalo období testů, písemek a zkoušení a pak jsme se konečně dočkali! V předposledním červnovém týdnu jsme se spolu se 7.A vydali na školu v přírodě do jihočeských Lhenic. Autobus vyrážel v neděli v 7:50 z autobusového nádraží, ale ranní vstávání tentokrát nikomu nevadilo. Čekalo nás 5 společných dní a pro některé vůbec první škola v přírodě! Po 3 hodinách jízdy jsme byli na místě, zabydleli jsme se a po obědě jsme vyrazili na obhlídku malebného městečka. Cestou jsme se osvěžili zmrzlinou a také vodou z místní studánky, která je podle místních léčivá. Po návratu do hotelu nás čekala na zahradě vodní bitva se stříkacími pistolkami, ušetřeny nezůstaly ani paní učitelky V pondělí dopoledne jsme navštívili ekofarmu v Horních Chrášťanech, kde chovají jeleny sika, emu, kozy a ovce, a také jsme využili tamního koupacího jezírka. Po polední bouřce se vyjasnilo a tak jsme se pustili do “Photohuntu” - soutěže, ve které musí trojice v časovém limitu pořídit fotku nebo video podle zadaného seznamu. A tak jsme fotili něco žlutého ve vzduchu, společný stoj na hlavě, selfie s místním obyvatelem, hledali jsme auto s určitou poznávací značkou a někteří dokonce dokázali splnit i nejtěžší (a nejvíce bodované) úkoly ze seznamu - fotka s kostkou ledu a vypůjčení kola. Večer jsme pak měli domluvenou prohlídku s panem varhaníkem z místního kostela, který slíbil dětem ukázat varhany zevnitř. Puberťáci a varhany řeknete si... jenže ono to bylo skvělé! Pan varhaník si děti svým povídáním získal od první minuty a tak všichni hltali technické informace, zkoumali hadičky a klapky, zkoušeli pískat do píšťal a poslouchali úžasný zvuk varhan, když nám nejdřív pan varhaník a pak i paní učitelka a Martinka Koulová zahráli. Úterý jsme zahájili týmovou únikovou hrou a malováním kamínků. Před obědem jsme stihli ještě soutěž o to, kdo na sebe v časovém limitu navlékne více oblečení. Za 7.A vyhrála Lucka Urbánková s neuvěřitelnými 29 kousky, v 6.A zvítězil doslova o trenky Marek Houška. Po buchtičkách s krémem jsme s plnými žaludky vyrazili na cestu do sousedních Netolic. Cestou jsme hráli hru “na vojáky”, hladili koníky v lesním výběhu, do kroku jsme si zpívali a hráli na ukulele...a tak jsme krásně ušli celých plánovaných 11 kilometrů. Občerstveni zmrzlinou jsme si počkali na autobus a zpáteční cestu jsme panu řidiči zpívali tak, že nás vůbec nechtěl pustit z autobusu a to ještě nebyl konec - večer jsme šli opékat buřty na hřiště a když se setmělo, vyrazili jsme na noční bojovku k místnímu hřbitovu. Na středu jsme měli naplánovaný výlet do Českého Krumlova, kde jsme si užili prohlídku zámku, zahrad a prohlédli jsme si výběh s medvědy. Prošli jsme si i město, zdravili jsme vodáky z mostu a také nakoupili dárečky pro rodiče a sourozence. Počasí nám zase přálo - po nástupu do autobusu zpět začalo pršet a než jsme vystoupili, přestalo a vykouklo sluníčko. A tak jsme se mohli vydat na hřiště dokončit závod dvojic. Ani jsme se nenadáli a byl tu náš poslední společný večer. Nejprve byli vyhlášeni vítězové soutěží a také “vítězové”, kteří se na ŠvP dostali do nejvtipnější situace - Klárka, Šimon a Eliška s Luckou. A potom se zase soutěžilo, tančilo, zpívalo, hrála se židličkovaná... dokud nebyl čas jít spát. Ve čtvrtek jsme už jen zabalili, rozloučili se s Lhenicemi a vydali se na cestu domů. Poslední červnové dny jsme ve škole odevzdávali učebnice a dostávali nové na příští rok. 30. června jsme dostali vysvědčení a teď už hurá na prázdniny!!!

Za tento barvitě vylíčený příspěvek o společně strávené škole v přírodě děkujeme paní učitelce Doubkové (7.A) a přejeme jí mnoho štěstí a dalších skvělých zážitků v novém zaměstnání.