6.A – červen 2021

V červnu jsme pokračovali v prezenční výuce, konečně přišlo pravé letní počasí a tak jsme se mohli učit i venku, na školní zahradě. Vzali jsme si pracovní sešity nebo učebnice, posadili se na trávu do kroužku a učili jsme se ve stínu na čerstvém vzduchu.

Proběhlo také vyhlášení několika soutěží - Lucka Urbánková vyhrála 2. místo v soutěži o nejhezčí roušku, Matouš Novák byl mezi 10 výherci deskových her za úspěšné vyřešení únikové hry Sherlock Holmes a Tajemství unhošťských mlýnů.

A protože je červen poslední měsíc školy, začali jsme plánovat i náš školní výlet. Odhlasovali jsme si ve třídě, že se vydáme do zábavného parku Mirákulum. Termín padl na úterý 22. června. S napětím jsme sledovali předpověď počasí, celé dopoledne mělo totiž pršet. A také, že pršelo - do Milovic jsme přijeli v půl 10 v pěkném lijáku a pršet nepřestalo až do 12 hodin. Náladu jsme si ale zkazit nenechali, nasadili jsme pláštěnky a hurá na atrakce. Střídavě jsme se chodili převlékat do suchého a když v poledne konečně přestalo pršet, užili jsme si poslední hodinku a půl naplno. Dokonce i paní učitelka prolezla podzemí a zhoupla se na obří houpačce 😊 Cestou v autobuse jsme trochu vytuhli a večer se nám dobře usínalo. Shodli jsme se, že v hezkém počasí umí do Mirákula přijet kdekdo, ale v dešti jenom frajeři - a ti v 6.A rozhodně jsou 😊

Před koncem školního roku jsme si ještě vyzkoušeli novou míčovou hru kin-ball - při té hrají 3 družstva proti sobě a snaží se chytit obří nafukovací míč. Hra se nám moc líbila a doufejme, že jsme ji nehráli naposledy. Také jsme měli přednášku z projektu Recyklohraní - Recyklace hrou, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o třídění odpadu.

Teď už nás čeká jen vysvědčení a pak hurá na prázdniny. Snad se v září sejdeme jako sedmáci v plném počtu a natěšení do dalšího školního, doufejme že co nejvíce prezenčního, roku.

Vzory vzorům

V rámci projektu Vzory vzorům byly z naší třídy vybrány Lucka Urbánková a Terka Týmlová - za obětavost a ochotu pomáhat. Na ulici viděly starší paní, která byla zmatena a nebylo jí dobře a holky to nenechaly být, staré paní pomohly s taškami a zavolaly na pomoc dospělého. Udělaly správnou věc, nebyly lhostejné a proto si právem zasloužily svoji odměnu - knížku od Dominika Landsmana. Moc děkujeme za vaše milé chování, holky, a jen tak dál!