5.C – září 2023

Tak opět stojíme na startovní čáře. Do cíle máme ještě hodně daleko, ale cílová páska – tedy její zdolání bude pro nás velmi zásadní událostí v životě. Nevěříte? Tak sledujte – končíme první stupeň základní školy, někteří z nás budou dělat přijímací zkoušky na víceleté gymnázium, někteří do třídy s rozšířenou výukou matematiky. Ale víte, co nám asi bude líto? No přece, že už jsme spolu poslední rok. A jaký ten rok bude, to bude záležet hoooodně na nás. Máme za sebou první měsíc a zažili jsme toho již opravdu hodně. Při vyučování jsme se sekali s novými p. učitelkami na Přv, Inf. Seznámili jsme se také se dvěma spolužačkami, které přibyly do naší třídy. Ve všech předmětech jsme se snažili zorientovat – opakovali jsme učivo z nižších ročníků. Musíme přiznat, že někdy jsme se malinko potrápili. Zážitků však bylo mnoho. 8. 9. projektový den Spolu – ve sportovní hale v Kyšicích jsme si užili dopoledne plné her a soutěží 18. - 22. 9. jsme se zapojili do akce Pěšky do školy – ti, kteří mohli, se snažili v tomto týdnu co nejvíce omezit jízdu do školy autem a spíše chodit pěšky 25. 9. jsme v rámci Aj oslavovali EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ – zapojili jsme se do výzvy: Multilingual tongue twister challenge – trénovali jsme jazykolamy v různých jazycích a zkoušeli je bezchybně přeříkat. Spojili jsme to i se soutěží v rámci třídy, která proběhne v říjnu. To proto, abychom měli dostatek času na trénování Od 1. září byla spuštěna registrace do Logické olympiády. Naší třídu reprezentují Lili, Sam, Séba, Tom. Tak moc děkujeme a držíme vám palce. V hodinách čtení se seznamujeme s novými strategiemi práce s textem – tentokrát jsme využívali lístečkové čtení, na jehož základě jsme ve skupině zpracovali text a následně výsledky práce prezentovali ostatním. Měsíc je tedy za námi, rozjezd se podařil, tak přidáváme plyn a JEDEEEEM.