5.C – září 2021

Po letních prázdninách jsme se opět sešli ve škole. Zase trochu starší, vytáhlejší a natěšení na poslední ročník před přechodem na 2. stupeň. Na začátku jsme si hned napsali, na co se v páté třídě těšíme, co očekáváme, ale i čeho se obáváme. Abychom se spolu po dvouměsíční pauze zase sehráli, vyrazili jsme třetí den školy na lezeckou stěnu do Kladna. Pro většinu z nás to byl skvělý zážitek. Všichni jsme byli rádi, že můžeme chodit do školy a společně opakovat látku z předchozích ročníků, ale bohužel nám to nevydrželo ani 14 dní. Byly jsme jednou ze tříd, která na naší škole musela do karantény. Oprášili jsme tedy Teams a začali se učit distančně. Naštěstí už jsme v tomto ohledu zkušení a všechno jsme zvládli na jedničku. Před karanténou jsme stihli navštívit unhošťské muzeum a během výtvarné výchovy vytvořit krásné plachetnice. Do školy jsme se vrátili v úplném závěru měsíce, ale i přesto jsme stihli zažít zajímavé, a hlavně příjemné okamžiky. Jednak jsme společně pracovali na projektu ke Dni evropských jazyků, kdy jsme si vyzkoušeli, jak se v evropských jazycích orientujeme. Postupně jsme si prohlédli 18 jazyků, některé si zkusili přečíst a mnohé se nám podařilo i správně pojmenovat. A také jsme společně slavili – a to hned několik narozenin. Už se těšíme na říjen, ten je v tomto ohledu také velice bohatý.