5.C – únor 2023

Tento měsíc byl prima - hodně jsme se toho naučili, ale také jsme měli dost času na odpočinek - byly totiž pololetní a jarní prázdniny! Nikdo si naštěstí na horách nezlomil ruku (či jinou končetinu), a tak jsme únorem prolétli v plné sestavě. V českém jazyce jsme zopakovali podstatná jména a pokračujeme slovními druhy dál na jména přídavná; v matematice rýsujeme ostošest a procvičujeme zlomky, početní operace i desetinná čísla. A protože se někteří budou snažit o úspěšné přijímačky na gymnázia či třídy s RVM, pracujeme i se vzorovými testy. V angličtině si povídáme o všem možném, naše učebnice nás zrovna provází přítomným časem prostým, takže už nakukujeme i do tajů gramatiky anglického jazyka. Máme možnost plnit také dobrovolné úkoly - v únoru to byly Hromnice, o kterých jsme se mohli naučit něco zajímavého. A v rámci čtení jsme vyráběli lapbooky na naše knížky - to byla, panečku, pořádná tvořivá dílna! Také nám běží fotografická soutěž, kterou pořádá Žákovský parlament. Nesmíme zapomenout ani na návštěvu muzea, kde jsme měli přednášku o oslavách masopustu. Největší zážitek však spočíval v tom, že jsme si mohli vyzkoušet i masku klibny. A nyní zpráva z Pč a Vv: V únoru jsme malovali do tří výtvarných soutěží (UnhFree.net, Požární ochrana očima dětí a mládeže, Dobré zprávy - Městská knihovna Kladno). Za pomoci iPodů jsme pracovali ve skupinách na společné práci na téma – významní ilustrátoři. V hodinách pracovních činností jsme vyráběli z papírového kelímku střílečku, hráli jsme společenské hry a pracovali se stavebnicí.