5.C – únor 2022

Na začátku února jsme si užili pololetní prázdniny a v jeho polovině pak ty jarní. Odpočinuli jsme si, nabrali síly. Byly potřeba, protože v matematice dělíme dvojciferným dělitelem, a to už nejsou jednoduché počty. V přírodovědě jsme začali probírat novou kapitolu Člověk a jeho zdraví, začali jsme opěrnou soustavu. K tomuto tématu se váže první pomoc. V hodinách ji budeme trénovat a naše zkušenosti využijeme i v další soutěži, do které jsme se přihlásili – Hlídky mladých zdravotníků. V hodinách výtvarné výchovy jsme ve skupinách malovali kočku za oknem, přivolali jsme jaro krásnými kočičkami ve váze. Své obrázky jsme poslali do výtvarné soutěže pod názvem Toyota Dream Car. Všem zúčastněným držíme pěsti. Všichni jsme měli radost, že kluci, kteří se zúčastnili okresního kola matematické olympiády, se stali úspěšnými řešiteli. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy. I v tomto měsíci proběhla třídnická hodina, během které jsme hodnotili, oblíbenost a užitečnost jednotlivých předmětů a naplánovali si spoustu akci na březen a duben.