5.C – říjen 2023

A už máme prožitý druhý měsíc školního roku. Loni jsme si touhle dobou tvořili pravidla, abychom mohli společně V POHODĚ sdílet čas ve škole. Ať už pracovní nebo volný. Letos máme pravidla nastavená a jsme schopni je dodržovat. Víte, poznali jsme, že v klidu a pohodě se opravdu pracuje lépe a máme více času na námi vybrané aktivity. Na začátek hned příjemné poslouchání, popovídání, kreslení a mnoho nových zkušeností. 9. 10. jsme společně s panem spisovatelem VHRSTI (no fakt, takhle si říká) zjišťovali, co víme o výrobě dílů pro seriál Bílá paní na hlídání. Společně jsme si zkoušeli podle návodu nakreslit některé večerníčkovské postavy a pak jsme počítali, kolik obrázků je třeba nakreslit pro jeden díl, či jeden seriál. Ohromné číslo. 17. 10. nás navštívila p. Podlahová, se kterou jsme otevřeli skříňku s názvem PUBERTA a která nám také zodpověděla naše všetečné dotazy 18. 10. jsme měli třídnickou hodinu, na které jsme shrnuli vše z předchozího povídání s p. Podlahovou, co je dobré v tomto věku vědět a také si řekli, jak si vzájemně vycházet vstříc (hlavně při komunikaci s opačným pohlavím). No prostě tak, abychom nikomu ani slovně neublížili. Vždyť slovo někdy bolí víc než facka. 26.-27. 10. podzimní prázdniny. Už? Jasně. Tak hurá ještě někam za sluncem! Čemu jsme se věnovali v hodinách? Čj – tvoření slov, předponám a předložkám, projektu Naše paní učitelka (popis osoby – VTIPNÉ A PĚKNÉ SKUPINOVÉ PRÁCE, poslední říjnový den nás čekalo Halloweenské učení - jen p. učitelka moc nechtěla strašit, ale chtěla po nás výsledky:-) JAK STRAŠIDELNÉ! M – začali jsme pracovat s čísly většími než milion. Není to těžké, jen se musíte pekelně soustředit, abyste se NEUPOČÍTALI. Zopakovali jsme také grafické součty rozdíly a násobky úseček. To rýsování není jednoduché. Prý by to šlo, kdybychom dbali na čistotu a přesnost. No tak my se tedy pokusíme. AJ – pracujeme podle učebnic Bloggers. Zvládli jsme lekci 0 – meeting people, my schoolbag, imperatives, comics. Lekci 1 jsme si uvedli pěkným videem o Londýně. Ale co hlavně. Měli jsme pokračování výzvy: Multilingual tongue twister challenge. Byla to soutěž v přesném a rychlém odříkávání jazykolamů v různých jazycích. Soutěž nemohla mít 1 vítěze. My jsme totiž zvítězili všichni. P. učitelky byly nadšené, protože v této hodině nebyl nikdo, kdo by výzvu podcenil. Všichni trénovali, výkony byly neuvěřitelné, a tak p. uč. musely označit za vítěze všechny. OPRAVDU MOOOC DOBRÁ PRÁCE. VL – od poznávání míst kde chodíme do školy, jsme pokročili k získávání povědomí o našem hlavním městě. PRAHA MATKA MĚST. V dějepisné části jsem řešili okolnosti bitvy na Bílé hoře, která nás překvapila délkou trvání. A na co jsme pyšní? Na to, že se někteří naši borci přihlásili do MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY. A paní učitelka byla mile překvapena, jak jsme si aktivně připravili hry pro přestávky. Hrajeme je stále a baví nás to. Tak a takhle si tu žijeme. A víte co? Těšte se na listopad, máme super překvapení.