5.C – říjen 2022

V říjnu už jsme se naplno vrhli do učení a ponořili se do nových informací, což ale neznamená, že jsme jenom seděli v lavicích! 31.10. se ve většině anglicky mluvících zemích slaví Halloween - a tak jsme o hodinu angličtiny nezaháleli. Zopakovali jsme si slovíčka spojená s Halloweenem, vyluštili spojovačku a nakonec kreslili obzvlášť legrační čarodějnici podle anglických pokynů (a máme je na nástěnce!). Děti také měly možnost přijít v halloweenských kostýmech, čehož většina ráda využila. Ve třídě jsme zvolili nejlepší masku - vyhrála Josefínka v kostýmu Harryho Pottera (která se nakonec umístila na krásném druhém místě v soutěži halloweenských kostýmů pro první stupeň!). V hodinách českého jazyka jsme se zabývali převážně stavbou slova, nyní nám začíná ta těžší část - předpony s- a z-. V hodinách matematiky už počítáme s čísly většími než 1 000 000. V říjnu proběhla také první třídnická hodina - shrnuli jsme a zhodnotili uplynulé období a diskutovali jsme o akcích, které nás čekají v nejbližším období.

A nyní zpráva od paní učitelky Žáčkové: V říjnu se naše vyrábění v hodinách pracovních činností neslo v halloweenském duchu. Vyrobili jsme si svícen a přání. Na téma halloween jsme také malovali a kreslili v hodinách výtvarné výchovy. Vyzkoušeli jsme si malování kuchyňskou houbičkou. Malovali jsme podzimní listy a zapojili jsme se do výtvarné soutěže pod názvem Jak příroda čaruje. Držím pěsti všem zúčastněným.