5.C – říjen 2020

5.C - říjnová výuka

Naše třída zahájila říjnovou výuku několika dny v karanténě. Ihned jsme se přeorientovali, domluvili si online hodiny a učili se na dálku.

Po osmi říjnových dnech ve školních lavicích jsme se opět ocitli doma. Stejně jako všichni ostatní žáci se nyní učíme distančně a pravidelně se "scházíme" a učíme v online hodinách. Mimo tyto hodiny se děti připravují samostatně. Na jejich práci doma dohlíží rodiče, kterým patří velký dík za spolupráci.

Distanční výuka celé školy nyní probíhá v aplikaci TEAMS. Zde máme kanály jednotlivých předmětů, do kterých zadáváme úkoly, odkazy a kde také vzájemně komunikujeme. Děti se hodně zdokonalily, naučily samostatnosti, v novém prostředí TEAMS se rychle zorientovaly a umí ho skvěle využívat.

V aplikaci FORMS si učitelé vytváří kvízy pro děti. Odkazy na kvízy děti obdrží v TEAMS a pak už je jen vyplní a odešlou. Takto máme všichni hned zpětnou vazbu a vidíme, jak učivo děti zvládají a můžeme celkem objektivně hodnotit.

I když má distanční výuka svá úskalí a je náročnější pro všechny zúčastněné, ve výuce pokračujeme hodnotně dál. Probíráme nová témata, procvičujeme, opakujeme a nezapomínáme ani na výchovy-vyrábíme, zpíváme a cvičíme. Na nás si zkrátka žádný koronavirus nepřijde.

Své školní povinnosti si děti v naší třídě plní bez větších problémů. Pokud se vyskytne nějaký zádrhel, snažíme se ho hned řešit.

Ještě ve škole děti sestavily modely ze stavebnice Merkur. Na konci října, již v domácím prostředí, si vydlabaly dýni pod dohledem rodičů. Snad jste potěšili své oko zhlédnutím několika fotografií...