5.C – prosinec 2023

Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší……..? Že by paní učitelka? Neeeeee. Přece čerti. Tak a začal prosinec. Školou chodil nejen Mikuláš, ale i čerti a andělé. I k nám zavítali. No a protože jsme krásně zpívali, obdarovali nás sladkostmi a odpustili nějaké ty prohřešky. 12. 12. jsme navštívili Divadlo Lampion v Kladně. Na představení hry Dvacet tisíc mil pod mořem od J. Verna jsme se v dílně čtení předem připravovali, takže jsme věděli do čeho jdeme. Překvapilo nás zajímavé zpracování a zjistili jsme, že člověk k životu potřebuje hlavně společnost spousty dalších lidí. 14. 12. k nám přijely členky divadla AZYZAH THEATRE s vánočním představením, které probíhalo samozřejmě v angličtině a mělo název Christmas Escapades. Představení zhlédli žáci 4. a 5. ročníků. Bylo velmi pěkně připravené, plné vánočních písní a hravou formou byly děti seznámeny s významem Vánoc. Byli jsme aktivní, zapojovali jsme se do interaktivních bloků s hlavními postavami. Na závěr proběhla konverzační čtvrthodinka, kdy jsme členkám souboru pokládali otázky (mnohdy i osobní). Ty je opravdu všechny zodpověděly. Pro všechny bylo značně povzbuzující, že se nebojíme komunikovat v cizím jazyce. 17. 12. jsme se společně s ostatními spolužáky z 5.B a 4.AB zúčastnili adventního vystoupení na Václavském náměstí. Doufáme, že jsme přihlížející správně naladili na blížící se Štědrý den. 18. 12. jsme si na schodech v budově 70 domluvili společné zpívání s ostatními spolužáky z 5. a 4. tříd. Navštívila nás i paní ředitelka a paní zástupkyně. Bylo to opravdu milé a krásné sváteční melodie se zvučně nesly celou budovou. 19. 12. jsme se setkali s paní Richter, maminkouSéby. Připravila si pro nás naučné a tvořivé dopoledne s názvem Jděte za svými sny. Nejprve nás seznámilase svou cestou za vysněným zaměstnáním, jak se k této práci dostala, co ji motivovalo a celé povídání se tak neslo v duchu: MĚJTE SVÉ SNY, JDĚTE ZA NIMI, PLŇTE SI JE A BUDETE ŠŤASTNÍ. Nejprve nás formou přednášky seznámila se spoustou zajímavostí o květinách, bylinkách, včelách, o péči o ně a produktech, které vyrábí. Vše doplňovala mnoha fotografiemi. V druhé části jsme se učili míchat vonné soli a všichni si tak mohli vyrobit vonný sáček. Před Vánocemi velmi milý a voňavý dárek ať už pro sebe samé nebo pro své blízké. Bylo to velmi poutavé vyprávění, kde nechyběla ani smyslová poznávačka. Byli jsme takovou netradiční výukou nadšeni a paní Richter moc děkujeme za velmi příjemné a zážitky nabité dopoledne. 21. 12. pro nás starší spoužáci za podpory členů žákovského parlamentu připravili vánoční diskotéku. Někdo tančil, někdo se trochu styděl. Ale hlavně že jsme byli spolu. Pak už následovala besídka ve třídě. Ochutnávali jsme cukroví, hráli hry a moc se těšili na vánoční tombolu. Každý také našel pod stromečkem drobnost. A tak už je zbývá rozběhnout se domů a pomoci rodičům s přípravou na Štědrý den. Huráááá. Tentokrát se nám ani nechce zabíhat do učiva. Celým měsícem prolínala vánoční atmosféra a my víme, že v lednu musíme opravdu ale opravdu zabrat, protože nás čeká pololetní hodnocení naší práce. Tak nám držte palce. V závěru roku všem přejeme vše nejlepší, hlavně hodně zdraví a úspěchů v novém roce. Buďte milí na všechny kolem sebe a rozdávejte mnooooho krásných úsměvů.