5.C – prosinec 2021

Poslední měsíc roku 2021 jsme si náramně užili. Čekaly nás různé akce – projektové dny a zajímavé přednášky. V prvních prosincových dnech nás v rámci čertovského učení navštívili Mikuláš, andělé a čerti, a protože jsme po celý rok pilně pracovali, dostali jsme nadílku. Poté jsme pokračovali virtuální prohlídkou na téma obnovitelné zdroje a ve škole nás také navštívili zástupci firmy NZ Servis, kteří nám ukázali různé součásti počítače, na vše jsme si mohli sáhnout a vše si důkladně prohlédnout. Také jsme navštívili unhošťské muzeum, kde jsme si prohlídli různé betlémy, zakoupili hned několik knih a také jsme doplnili výstavu Škola, základ života našimi modely sluneční soustavy, které jsme vytvářeli na konci listopadu.

V rámci hodin angličtiny jsme napsali dopisy Santovi a o tělesné výchově jsme využili sněhové nadílky a vyrazili bobovat. V hodinách výtvarné výchovy jsme malovali voskovkami zimní oděv. Pro seniory jsme vyráběli vánoční přáníčka. Opět jsme pracovali s modrým inkoustem a zmizíkem. Vznikly krásné zvony. Zapojili jsme se do dvou výtvarných soutěží, a to "Komenský a my" a "Zachraňme Zemi". Tuto výtvarnou soutěž pořádá místní sdružení UNHfree.net. Naše Sofča Dvořáková vytvořila obrázek, který byl vybrán mezi devět nejlepších, z čehož máme všichni velkou radost.

Úspěch ve výtvarné soutěži ale nebyl jedinou příjemnou zprávou pro naši třídu. V prosinci také proběhlo závěrečné kolo přírodovědné soutěže „Příroda, ve které žijeme, aneb změny v naší krajině“. Náš tým (Sofča Drdová, Jenda Hartmann, Vilík Hanzal, Fanda Plas, Nela Svobodová a Maty Benda + v průběhu soutěže pomáhali Zuzka Štěpánová, Martin Svatoš, Maty Lapáček, Míša Záruba) nakonec získal 1. místo. Všichni jsme měli obrovskou radost a společně jsme toto vítězství oslavili.

V předvánočním čase jsme si uspořádali pyžamový den a rok jsme zakončili projektovým dnem Vánoční zvyky a tradice. Samozřejmě nesměla chybět ani tradiční vánoční besídka.

Milí rodiče, kamarádi, příznivci školy, třída 5. C Vám všem přeje krásné svátky a vše nejlepší do nového roku 2022!

Projektový den Vánoční zvyky a tradice

Konečně jsou tu Vánoce a my si můžeme spolu užít svátečně naladěný den. Před odchodem na vánoční prázdniny jsme si u nás na škole udělali projektový den zaměřený na vánoční zvyky a tradice.

I v tento den jsme nezaháleli. Plnili jsme úkoly z českého jazyka a matematiky, ale vše bylo zaměřeno vánočně a tvořivě. Také jsme se dozvěděli, jak se slaví Vánoce v různých státech světa, a nesměl chybět ani vánoční kvíz.

Vrcholem dopoledne byla pak vánoční besídka se zpíváním koled a rozdáváním dárků. Všichni jsme se moc těšili, co nám Ježíšek tentokrát nadělil, a společně jsme si tento den opravdu užili!