5.C – prosinec 2020

Navázali jsme na distanční výuku, doplnili, co chybělo, pilně se učili, psali, zkoušeli a také vyráběli. Nezapomněli jsme ani na prosincové tradice, pravidelně připomínané nejen v hodinách čtení. Radovali jsme se i z prvního sněhového poprašku a užili si ho v hodině Tv – viz fotky.

4.12. zavítal do naší třídy Mikuláš s andělem a čertem. Děti dostaly sladkou nadílku, která k této tradici neodmyslitelně patří. Moc děkujeme paní Jelínkové - nachystala všem dětem balíčky s dobrotami. Část nadílky byla koupena z třídního fondu.

Výuka se tento den nesla v duchu Mikulášském, takže jsme řešili čertovské a andělské úlohy a dozvěděli se třeba o Čertově skále.

Atmosféru blížících se Vánoc nám dva týdny připomínal vánoční stromeček, který nám daroval pan Řezáč a my mu tímto velmi děkujeme. Velký dík též patří jeho dceři Anetce, která vše zařídila a na stromeček přinesla ozdoby. Na ozdobení stromečku se ještě podíleli Dominik, Štěpánka, Verunka, Anička a obě Lucky - díky, děti. Járovi děkujeme za zapůjčení hezkého Betlému, doladil vánoční výzdobu.

V pracovních činnostech a výtvarné výchově vznikly během prosince pěkné adventní dekorace z přírodních materiálů. Vyrobili jsme vánoční stromečky ze šišek, rustikální vločky z klacíků, anděly z polínek – viz fotky. Malovali jsme též na kamínky různých tvarů a velikostí.

Poslední školní prosincový den jsme si po tříhodinové výuce udělali třídní „Vánoce“, vzájemně se obdarovali drobnými dárky, které moc potěšily, vyprávěli jsme si různé vánoční rodinné příhody a poslouchali vánoční koledy.

KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ ROK 2021

AK