5.C – Projektový den 26.10.2021

Projektový den 26. 10. 2021 - Dopoledne s literaturou

Literatura je potravou duše. V rámci projektového dne jsme se v 5.C toto motto snažili maximálně naplnit. Děti si přinesly knihy, které už přečetly, a rády by je doporučily svým spolužákům. Vyzkoušeli jsme si různé druhy zápisů, našli jsme si i chvilku klidu na čtení.

Část dopoledne s námi strávila prostřednictvím aplikace Teams i paní knihovnice z Městské knihovny v Praze, která si pro nás připravila hru. Děti četly texty z různých pohádek. Důležité bylo vypátrat v nich klíčová slova a najít pak skupinu, která typově četla podobný text. Ukázalo se, že to není vůbec jednoduché, i čtení s porozuměním se musí trénovat. Všichni jsme byli nakonec překvapeni, jak jsou české pohádky podobné těm z dalekých krajin. Určitě bylo pro všechny velice zajímavé seznámit se s jakutskou, či barmskou pohádkou.

Velký prostor jsme věnovali i vlastní tvorbě. Tvořivé psaní není určitě jednoduchá disciplína, ale snažili jsme se jí zodpovědně zhostit. Vymýšleli a domýšleli jsme různé tajemné a strašidelné příběhy, vytvářeli komiksy.

Dopoledne jsme završili návštěvou unhošťské knihovny, kde si děti mohly prohlédnout nové knihy. Mnozí využili i možnosti knihy si vypůjčit – k velké radosti pan učitelky a paní knihovnice.