5.C – listopad 2021

Listopad byl pro nás opět měsícem, který byl naplněn různými akcemi a nevšedními zážitky. Hned první listopadový týden jsme se dozvěděli spoustu praktických informací v programu o finanční gramotnosti a vyrazili jsme na exkurzi na Fakultu biomedicínského inženýrství ČVUT. Pro zajímavosti jsme ale nemuseli vždy dojíždět, v unhošťském muzeu jsme si mohli prohlédnout moc hezkou výstavu Škola, základ života. Také jsme se nadšeně zapojili do programu Virtuálně v elektrárně a tentokrát jsme se seznámili s fungováním Dukovan. V dalším měsíci nás čeká ještě program k obnovitelným zdrojům, na který se všichni moc těšíme. V tomto měsíci jsme také prověřili naše znalosti. Nejen proto, že zakončujeme první čtvrtletí a napsali jsme kontrolní testy z českého jazyka a matematiky, ale také díky celostátnímu testování vědomostí ČŠI, kdy jsme si ověřili, co všechno zvládáme právě z češtiny a matematiky, a navíc také z angličtiny. A nedopadli jsme vůbec špatně, z čehož jsme měli všichni velkou radost. Hodnocení naší práce po celé čtvrtletí jsme se věnovali i v třídnické hodině. Každý z nás si vyzkoušel sebehodnocení pomocí grafického znázornění. Vybrat jsme si mohli ze dvou motivů – lodi a žárovky. Také jsme pokračovali v přírodovědné soutěži, momentálně pracujeme na projektu popisu změny krajiny v Unhošti a doufáme, že postoupíme do závěrečného kola.

Nezaháleli jsme ani v hodinách výtvarné výchovy. S paní učitelkou Vlčkovou jsme vyrobili stromečky z borových šišek a vánoční svícny ze sklenice. Namalovali jsme anděla, kdy jsme si vyzkoušeli práci s modrým inkoustem.

Nejpříjemnější byl ale závěr měsíce. Poslední listopadový pátek jsme přivítali advent, vánočně jsme si vyzdobili třídu a strávili moc příjemný čas s paní Svatošovou, která si pro celou třídu připravila vánoční dílnu. Ze samotvrdnoucí hmoty jsme si mohli vyrobit krásné ozdoby.

A celý měsíc jsme zakončili projektovým dnem, který jsme tentokrát věnovali vesmíru. Na dané téma jsme plnili úkoly v českém jazyce, matematice, informatice a vrcholem bylo vytvoření modelu sluneční soustavy.

A co nás čeká v prosinci? Těšit se můžeme na čertovské/andělské učení, virtuální prohlídku zaměřenou na obnovitelné zdroje, určitě navštívíme výstavu betlémů v muzeu a samozřejmě si užijeme i vánoční besídku. A pak už hurá na vánoční prázdniny.