5.C – leden 2023

První měsíc v letošním roce nás obdařil sněhovou nadílkou, takže přírodovědno-vlastivědná vycházka po Unhošti s paní Štěpánovou měla to správné kouzlo. Blížilo se pololetí, takže jsme museli trochu více napnout síly, abychom ukázali, co vše jsme za poslední půlrok zopakovali a naučili. Během hodin často pracujeme ve skupinkách a během jednotlivých hodin a předmětů zpracováváme drobné projekty. Nejzajímavější událostí lednového měsíce byl však naprosto jednoznačně turnaj pátých ročníků ve vybíjené! Každou třídu zastupovala dvě družstva - za 5.C Krtečci a České klobásky. Druhá jmenovaná skupina se umístila na báječném 2. místě, Krtečci skončili pátí. Bylo to skvělé a už se moc těšíme na plánované letní soutěže - druhý turnaj ve vybíjené a atletický pětiboj.

V lednu jsme si v hodinách pracovních činností vyrobili karnevalovou masku a vyšívali jsme srdce do čtvrtky. V hodinách výtvarné výchovy jsme malovali ohňostroj nad městem, pracovali jsme s inkoustem a zmizíkem, fixem a progressou jsme kreslili srdce. Na přání žáků jsme malovali a kreslili na téma Zoo. Zapojili jsme se do výtvarné soutěže "Tři krát co".