5.C – leden 2022

V lednu jsme hodně opakovali a procvičovali. Čekalo nás totiž uzavírání známek a pololetní vysvědčení. Období to bylo náročné, ale myslím, že naše krásná vysvědčení za to stála. I v tomto měsíci proběhla třídnická hodina, během které jsme zhodnotili, kam jsme se posunuli a jak jsme spokojeni s našimi výsledky. V unhošťském muzeu jsme si prohlédli hezkou výstavu 55 let oddílu Pochodeň. Někteří nás se poznali na fotkách z akcí a bylo moc příjemné zavzpomínat na proběhlé aktivity a popovídat o nich spolužákům. S paní učitelkou Vlčkovou jsem se zapojili se svými obrázky do mezinárodní dětské výtvarné výstavy na téma "Muzeum" pořádané galerií v Lidicích. Výstava bude zahájena v průběhu června letošního roku. Temperovými barvami jsme malovali ptáčka na větvi. Krásné obrázky vznikly na téma optická iluze. Pár obrázku pošleme také do výtvarné soutěže "Kladenské veverky". Malovali jsme na téma - včely a včelařství a ochrana přírody a životního prostředí. Rádi soutěžíme, hned osm žáků z naší třídy se zapojilo do řešení úloh v matematické olympiádě. Do okresního kola postoupili Fanda Plas, Štěpán Švarc, Péťa Fusek a Martin Svatoš. Kluci řešili tři úlohy a brzy se dozvíme, zda někdo z nich byl úspěšný a postoupí do krajského kola. Také několik z nás vyplnilo Soutěžní kvíz KPBI zabývající se bezpečností na internetu a hlasovali jsme o nejoblíbenější dětskou knihu. V naší třídě můžeme využít nabídku doučování, část dětí chodí v pondělí a procvičujeme i ve středu v rámci projektu Národního plánu doučování. V únoru se těšíme na jarní prázdniny a s příchodem jara nás pak čeká spoustu zajímavých akcí.