5.C – květen 2022

V květnu jsme si opět užili spoustu zábavných a zajímavých aktivit. Jednou z nich byla akce Žákovského parlamentu „Velcí učí malé“. Do naší třídy dorazili deváťáci na angličtinu a tělocvik a připravili nám zábavné hodiny. Moc děkujeme. Podnikli jsme i moc hezký výlet do Prahy, kde jsme se v rámci programu Praha hravě dozvěděli spoustu informací o Národním divadle. Ve vlastivědě jsme si zrovna povídali o druhé světové válce a Protektorátu, a tak jsme využili toho, že jsme v našem hlavním městě, a prohlédli jsme si také Památník hrdinů heydrichiády. Pro mnohé to byl opravdu silný zážitek. Zajímavým zážitkem určitě byla i návštěva EDUbusu. Je to netradiční mobilní polytechnická učebna a my jsme si mohli vyzkoušet pracovat s moderními technologiemi, kterými je tento dopravní prostředek vybaven. Naprogramovali jsme si roboty a moc nás to bavilo. V přírodovědě jsme dokončili tématiku lidského těla a hodně jsme se věnovali první pomoci. Pětice šťastlivců, která napsala nejlépe rozřazovací test, se pak mohla zúčastnit Soutěže hlídek mladých zdravotníků. Medaile sice tentokrát nezacinkaly, ale určitě to pro všechny byla zajímavá zkušenost, a Jenda, Nela, Míša, Martin Sv. a Vilík naši třídu i školu perfektně reprezentovali. Ke konci měsíce jsme se dočkali spaní ve škole, na které jsme se všichni moc těšili. Absolvovali jsme také zajímavou exkurzi do Výzkumného ústavu rostlinné výroby. Navštívili jsme Genovou banku, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací týkající se zemědělského výzkumu a mnozí si domů přivezli révu vinnou, či strašilku. Nezaháleli jsme ani v hodinách výtvarné výchovy. Zúčastnili jsme se výtvarné soutěže s názvem "Rok netopýra", soutěž pořádá Český svaz ochránců přírody. Pomocí krepového papíru jsme malovali šeřík ve váze, vytvořili jsme si vlastní mandaly. Práci na poslední květnovou hodinu si připravily Vicky a Sofča Dv. Malovali jsme ve dvojicích dle vylosovaného tématu. Nejzajímavější obrázky holky odměnily čokoládou. Také jsme se naposledy společně vyfotili, někteří totiž odejdou na gymnázium, někteří půjdou do třídy s rozšířenou výukou matematiky, zkrátka v této podobě se určitě příští rok nesejdeme. Proto se všichni těšíme na červen, kdy si ještě užijeme společné akce, hlavně školu v přírodě.