5.C – květen 2021

Během května jsme se vrátili do školních lavic. Nenásilně jsme se opět adaptovali na prezenční výuku. Dodrželi jsme všechny metodické pokyny, které doporučilo MŠMT.

Ve všech předmětech jsme si opět procvičili učivo probrané během distanční výuky a postupně jsme přidávali učivo nové.

Do jedné z hodin čtení jsme si pozvali autorku knihy Zachariáš a tajemství stříbrných tenisek Evu Hotovcovou, která nás prostřednictvím prezentace provedla částmi Prahy, o kterých píše ve své knize. Autorka pro nás měla připraveno několik otázek k obsahu knihy, čímž jsme se do besedy aktivně zapojili. Beseda se povedla a my se budeme těšit na další setkání s paní Hotovcovou, která organizuje strašidelné vycházky po Praze a Litoměřicích.

Díky panu Novákovi, který je tatínkem našeho žáka Jakuba, jsme měli netradiční dvě hodiny přírodovědy. Pan Novák je záchranářem, a tak nás seznámil se zásadami první pomoci a s tím, jak ji poskytovat. Vyprávěl nám několik příhod ze své profese a pustil autentické video z výjezdu záchranné služby. Tímto panu Novákovi ještě jednou děkujeme.

Konec školního roku se nezadržitelně blíží, tak věřme, že v červnu dotáhneme vše do zdárného konce.

Za třídu 5.C zapsala

A. Kalinová