5.C – duben 2023

Duben je za námi a prázdniny se nezadržitelně blíží! Navštívili jsme městskou knihovnu, kde nás čekala perfektně připravená strategická hra. V rámci Dne Země jsme měli projekt ve třídě i venku. A abychom to měli u toho učení trošku pohodlnější, někteří z nás se zúčastnili pyžamového dne a přišli v odpovídajícím oděvu :) 5.C si také užila velikonoční projekt. Třída byla rozdělena na 2 skupinky; jedna pekla beránky a smíchala vaječný salát, druhá zatím tvořila v dílnách velikonoční zajíčky a ovečka či kuřátka z bambulek. Následně se skupinky vyměnily. Poslední hodinu jsme se již ve třídě podívali na video o tom, jak se velikonoce slaví ve světě, a vyplnili krátký pracovní list. Nejlepší částí dne bylo ale rozhodně to, že si děti mohly upečené beránky o poslední hodinu sníst :) Ňam! V dubnu jsme malovali, kreslili a vyráběli na téma čarodějnice. Vyzkoušeli jsme si techniku "Pixel art". Malovali jsme do výtvarné soutěže vyhlášené v rámci světového dne bez tabáku nazvané "Nikotin víc bere, než dává. Krásné obrázky vznikly pro Fond ohrožených dětí. Obrázky budou použity do kalendáře pro rok 2024.