5.C – červen 2021

Poslední školní měsíc se nesl tradičně v duchu opakování, závěrečných písemných prací, ale také mnoha jiných sportovních a výchovně vzdělávacích aktivit. Jelikož červen provázelo slunečné počasí, chodili jsme se často učit na školní zahradu.

1. června jsme společně oslavili MDD. Ušli jsme 6 km v okolí Unhoště, zahráli si tenis, badminton, petanque a po zásluze se odměnili zmrzkou.

Na kladenském dopravním hřišti jsme si vyzkoušeli na kolech i pěšky bezpečný pohyb v dopravě a dokončili tím DOPRAVNÍ VÝCHOVU. Ti, kteří napsali závěrečný test na patnáct a více bodů, získali řidičský průkaz na kolo.

Absolvovali jsme školní výlet na Říp s prohlídkou rotundy sv. Jiří a sv. Vojtěcha, která je světovým unikátem. Ranní obloha se na nás mračila, ale nakonec se umoudřila a my jsme se dočkali doslova příjemného výletního počasí.

Stihli jsme se také naučit základy hry KIN-BALL. Skvělá hra s obrovitánským míčem, při které je aktivní celá třída. Pěkně jsme se zapotili… :)

Den před vysvědčením jsme vyrazili na pořádnou túru po unhošťských mlýnech. Cestou jsme si povídali, občerstvovali se a dozvěděli se něco o historii mlýnů, kolem kterých jsme procházeli. Ušli jsme 11km a v cíli jsme si dopřáli točenou zmrzlinu nebo ledovou tříšť.

OCENĚNÍ

Naše škola se zapojila do projektu nazvaného „VZORY VZORŮM 2021“, který odměňuje žáky

3.- 6. ročníků základních škol napříč Českem, kteří v období pandemie zůstali aktivní a svými pozitivními činy inspirovali své okolí.

Za každou třídu byli zvoleni dva zástupci. Rozhodování, koho vybrat jako vzor a odměnit knihou, nebylo úplně jednoduché, protože zhruba polovina naší třídy pracovala opravdu dobře a aktivně a vysloužila si pochvalu na vysvědčení.

Ale přece jen dva žáci byli o chloupek aktivnější, pečlivější a samostatnější než ti ostatní a zaslouží si výše uvedené ocenění. Těmito žáky jsou Dominik Freiberg a Aneta Hlinková. K vysvědčení tedy dostali ještě knihu BEZ FRÁZÍ A BEZ JŮTUBU a potlesk celé třídy.

Jsme na konci školního roku. Držme si pěsti do toho dalšího, ať je lépe.

KRÁSNÉ A POHODOVÉ LÉTO :)

Ke všem našim aktivitám máme i fotografie, snad se budou líbit.

Za třídu 5.C zapsala

A. Kalinová