5.C – březen 2022

V březnu jsme si užili spoustu akcí. Měsíc jsme zahájili programem, ve kterém jsme s profesionálním kuchařem vytvářeli zdravé pomazánky. Vše, co jsme uvařili, jsme si také mohli sníst. Zajímavé recepty jsme si pak vyzkoušeli doma a rodičům tak připravili hezké překvapení v podobě zdravé večeře. Hodně jsme se také věnovali primární prevenci a vztahům ve třídě. V programu Stranger School jsme se vžili do role detektivů a snažili jsme se vypátrat, co se stalo naší fiktivní spolužačce. Důležitá byla zejména schopnost spolupracovat a naslouchat si. Zajímavý byl i program Je mi se mnou fajn, ve kterém jsme se snažili pozitivně přemýšlet o sobě i našich spolužácích. Napjatě jsme poslouchali i paní Soukupovou z Linky bezpečí. Dozvěděli jsme se, jak to při telefonátu na takovouto linku chodí, a dokonce jsme si i různé modelové situace vyzkoušeli.

V přírodovědě jsme začali novou kapitolu Člověk a jeho zdraví a začali jsme se hodně věnovat tématu první pomoci, i proto že jsem se přihlásili do soutěže Hlídek mladých zdravotníků. Hned dvě hodiny jsme věnovali praktickým ukázkám. Zkoušeli jsme si masáž srdce, poslechnout si ho stetoskopem, či si změřit tlak. Nezahálíme i v jiných předmětech. Všichni jsme si vyzkoušeli Matematického klokana a v hodině tělocviku Školu v pohybu.

Naším prvním březnovým obrázkem v hodinách výtvarné výchovy byly kočičky ve váze. Také jsme si vyzkoušeli kresbu lidské postavy. Ve školní kuchyňce jsme si upekli výborné jablečné štrúdly z listového těsta. A malovali jsme transparenty do soutěže o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos, do které jsme přihlásili naší paní učitelku. Nikdo z nás nečekal, že se dostaneme až do finále a pojedeme do hotelu Olšanka celá třída fandit.

V rámci pracovního vyučování jsme s paní učitelkou Pospíšilovou navštívili dílny. Pracovali jsme se dřevem. Používali jsme pilku, rašpli, pilníky a ke slovu se dostalo i kladivo s hřebíky. Práce nás moc bavila.

Na Den učitelů jsme si také vyzkoušeli Učení naruby, někteří z nás si připravili aktivity do hodin a zastoupili jsme tak naší paní učitelku.

Na konci měsíce proběhla i další třídnická hodina, ve které jsme si naplánovali další akce, mimo jiné například barevný týden, na který se všichni těšíme.