5.C – březen 2021

Další měsíc distanční výuky je za námi a my pevně věříme, že ten následující bude již s nějakou prezenční vsuvkou. A kam jsme se za ten měsíc posunuli?

V matematice jsme se kromě dělení dvojciferným dělitelem pustili také do převodů jednotek hmotnosti, času a objemu. V českém jazyce jsme se od přídavných jmen propracovali k zájmenům.

V přírodovědě probíráme soustavy lidského těla a ve vlastivědě jsme se od krajů ČR přesunuli k informacím o světadílech a oceánech naší Země.

Pracovní činnosti byly tento měsíc spojeny s tradicí Velikonoc a vítání jara. Vyrobili jsme hmyzí domečky, krásná velikonoční přáníčka pro seniory, papírové velikonoční věnce a zajíčky z polínek - ke zhlédnutí ve fotogalerii.

Tělocvik byl plný vycházek, běhů a cvičení podle hudby. Máme zdokumentováno i na videích, což je bezva.

Navíc k běžné výuce proběhla matematická soutěž KLOKAN. Řešili jsme úlohy kategorie KLOKÁNEK. Nejlepšími řešiteli se stali: Verunka (bez ztráty bodu), Jára, Anička a Barunka. Tleskáme vám. Všichni žáci dostali pochvalu za účast.

Jelikož je březen měsícem knihy, uskutečnili jsme online besedu s paní Chvojkovou z unhošťské knihovny, která nám připravila nabídku knih vhodných pro děti pátých ročníků. Je opravdu z čeho vybírat a je prima, že ve třídě máme spoustu nadšených čtenářů.

Na téma Velikonoce jsme absolvovali moc hezkou besedu s paní Štěpánovou z Melicharova vlastivědného muzea. Během besedy zaznělo i několik soutěžních otázek o ceny. Gratulujeme výhercům :)

Březnová třídnická hodina byla zaměřena na bezpečí na internetu. Tomuto tématu a médiím jsme se následně věnovali ještě v hodinách Čj.

Poslední březnový den připadl na škaredou středu. Věřím, že jsme dostáli tradici a celý den se všichni usmívali. Tak si pojďme úsměv udržet co nejdéle, protože s ním jde všechno lépe :)

Za celou třídu 5.C
Alena Kalinová