5.B – únor 2022

V měsíci únoru jsme v českém jazyku a matematice probírali novou látku, v českém jazyku jsme se věnovali přídavným jménům, určovali jsme vzor a odůvodňovali pravopis přídavných jmen. V hodinách matematiky jsme se učili dělit dvojciferným dělitelem. Ve vlastivědě jsme začali učivo o světadílech a oceánech a v historii jsme se seznámili s obdobím po první světové válce. V přírodovědě jsme se učili o dýchací, trávicí a vylučovací soustavě člověka. V hodinách anglického jazyka jsme se seznámili s novou slovní zásobou, napsali jsme si opakovací test a začali jsme probírat novou látku další lekce. V únoru žáci v hodinách výtvarné výchovy malovali ve skupinách kočku za oknem, povídali jsme si o zákonitostech kresby lidské postavy. Své obrázky jsme poslali do výtvarné soutěže pod názvem Toyota Dream Car. Do "Kladenské veverky" jsme poslali krásné obrázky na téma včelařství a ochrana přírody. Všem zúčastněným držím pěsti.  Poslední únorovou hodinu jsme vyráběli přáníčka k zápisu pro naše budoucí prvňáčky.  V hodinách pracovních činností jsme vyráběli olympijské kruhy, valentýnská přáníčka a karnevalové masky. V hodinách tělesné výchovy jsme si zahráli míčové hry a také jsme zařadili do hodin posilovací a gymnastická cvičení. V hodinách jsme pracovali samostatně, ve dvojicích a ve skupinách.