5.B – říjen 2021

V měsíci říjnu jsme v českém jazyku a matematice začali probírat novou látku, v českém jazyku jsme se věnovali stavbě slova a v matematice jsme začali počítat s čísly větší než milion. Ve vlastivědě jsme se začali učit podrobněji o krajích České republiky a v historii jsme se seznámili s dobou novověku. V hodinách anglického jazyka žáci skloňovali sloveso be, tvořili otázky a odpovídali na ně. V hodinách výtvarné výchovy žáci namalovali pomocí temperových barev vlaštovky a slunečnice. Nechybí obrázky s halloweenskou tématikou. Žáci se svými obrazy podíleli na výzdobě nákupních prostor obchodního domu v Kladně. Za účast na výzdobě jsme obdrželi poukázku v hodnotě 1000,- Kč. Poukázku použijeme na nákup výtvarného materiálu. V měsíci říjnu se také uskutečnila třídnická hodina, na které jsme mluvili o vztazích ve třídě a řešili další organizační věci. Koncem října se žáci zapojili do programu finanční gramotnosti s názvem Velká rodinná sága. Pořad byl velmi pěkný a žákům se moc líbil. Před podzimními prázdninami jsme si připomněli svátek Halloween a někteří přišli do školy v halloweenských kostýmech. Poslední den před prázdninami jsme si užili projektový den.