5.B – říjen 2020

Na začátku října jsme se dostávali do požadovaného pracovního tempa. Po počátečním rozjezdu konečně jedeme „na plný plyn”.

V předmětu Vlastivěda jsme pracovali na dvou větších úkolech. V prvním jsme si každý vybrali jednu historickou osobnost, sbírali podklady o jejím životě a díle a následně pak vypracovali podle osnovy pro spolužáky krátký “medailonek”.

Druhou prací byl projekt věnovaný Janu Amosi Komenskému. Je to určitě osobnost, která si zaslouží naši pozornost. Pracovali jsem v týmech, luštili šifry, vybírali údaje z textu, řešili společně úkoly. A také jsme se dozvěděli nové informace. Přínosné bylo i závěrečné hodnocení vzájemné spolupráce a vlastní sebehodnocení. Už nám to jde, dokážeme pochválit ostatní i sami sebe, ale také doporučit, co by mělo být příště lepší.

V matematice počítáme s čísly většími než milion, zdokonalujeme se v rýsování. Čtyři žáci se zapojili do Logické olympiády, která probíhá online a někteří z nás začínají pracovat na první sérii úkolů Matematické olympiády 2020. Letos se koná již 70. ročník této olympiády. Kdo měl odvahu se zapojit, zaslouží velkou pochvalu a hlavně: DRŽÍME PALCE!

V českém jazyce se učíme pracovat s textem. Jo, takové: není pravda, že….opravdu hlavu zamotá.

Ve výtvarné výchově jsme potrápili paní uklízečky, protože vymývání barvy je náročné na udržení čistoty. Ale snažili jsme se. Naše výtvory určitě stály za delší úklid. Krásná práce!

Při pracovních činnostech jsme si zkusili roli stavitelů. Postavili jsme domečky sice jen pro skřítky, ale možná se v nich někdo zabydlí.

A když jsme byli připraveni na náročnější činnosti, které vyžadují naši spolupráci, přišlo epidemiologické opatření a my zase zůstali doma. Ale to bychom nebyli my, abychom se situaci nepostavili čelem. Všichni jsme zvládli práci v aplikaci Teams.

DĚKUJEME VŠEM NAŠIM RODIČŮM ZA ZABEZPEČENÍ POŽADOVANÉ TECHNIKY A POČÁTEČNÍ POMOC SE ZÍSKÁVÁNÍM POTŘEBNÝCH DOVEDNOSTÍ.

Nyní již zvládáme online hodiny, respektujeme dohodnutá pravidla chování a také plníme úkoly i v aplikaci Forms.

Jsme dobří, ale být spolu nám moc chybí!