5.B – prosinec 2021

V měsíci prosinci jsme v českém jazyku a matematice probírali novou látku, v českém jazyku jsme se věnovali vyjmenovaným slovům, procvičovali jsme pravopis slov s obojetnou souhláskou, pravopis vyjmenovaných slov a slov k nim příbuzných. V hodinách matematiky jsme násobili čísla trojciferným činitelem a také jsme řešili slovní úlohy.

Ve vlastivědě jsme se začali učit podrobněji o krajích České republiky a v historii jsme se seznámili s životem lidí v 19. století, s jejich vynálezy a s obdobím 1. světové války.

V přírodovědě jsme začali kapitolu o třídění živých organizmů.

V hodinách anglického jazyka se žáci učili mluvit o určování času, opakovali jsme probrané učivo a napsali jsme si opakovací test.

V prosinci jsme v hodinách výtvarné výchovy malovali na kartón strašidelné čerty. Pro seniory jsme vyráběli vánoční přáníčka. Vyzkoušeli jsme si práci s modrým inkoustem a zmizíkem. Vznikly krásné zvony. Temperovými barvami jsme malovali sněhuláky. Zapojili jsme se do dvou výtvarných soutěží a to "Komenský a my" a "Zachraňme Zemi". Tuto výtvarnou soutěž pořádá místní sdružení UNHfree.net. Pět nejlepších obrázků bude odměněno hodnotnými cenami. Držím palce všem zúčastněným.

V hodinách pracovních činností jsme se zaměřili na vánoční tématiku, vyrobili jsme sněhuláky a vánoční přáníčka. Všechny výrobky jsme si vystavili v naší třídě.

V hodinách tělesné výchovy jsme si zahráli míčové hry, florbal a také jsme zařadili do hodin posilovací cvičení.

V hodinách informatiky se žáci zapojili do soutěže Bobřík informatiky.

V hodinách jsme pracovali samostatně, ve dvojicích a ve skupinách.

Dvě žákyně z naší třídy navštěvují keramický kroužek, vyrobily již několik krásných výrobků.

Začátkem měsíce jsme si užili čertovské učení a děti dostaly malou mikulášskou nadílku. Také jsme navštívili místní muzeum, kde jsme zhlédli výstavu betlémů a pro všechny byla velmi zajímavá expozice s názvem Škola, základ života.

Poslední školní den před vánočními prázdninami jsme prožili trochu netradičně. Ráno jsme si připravili třídu tak, abychom seděli všichni pohromadě. Dali jsme si společně čaj, ochutnali jsme vánoční cukroví a některé děti si pro ostatní připravily malé vánoční vystoupení. V 10 hodin jsme se online spojili s paní Štěpánovou z místního muzea a společně jsme si povídali o tradici Vánoc a vánočních zvycích. Malé vánoční dopoledne jsme zakončili předávání dárečků svým kamarádům. Všichni jsme si navzájem popřáli krásné vánoční svátky plné radosti, štěstí a rodinné pohody.

V lednu nás čekají pololetní písemné práce, žáci budou odevzdávat ke kontrole čtenářské deníky, proběhne pololetní pedagogická rada a také třídní schůzky.