5.B – prosinec 2020

První prosincový týden se nesl již v duchu adventu. V pondělí jsme si zapálili první adventní svíci (paní učitelka dlouho sfoukávala sirku, přes roušku se jí to moc nedařilo), připomněli si zvyky a tradice, které se vážou k tomuto období.

V pátek nás navštívili orouškovaní čert, anděl a Mikuláš. S jejich návštěvou jsme letos vůbec nepočítali, takže to bylo milé překvapení. Potěšili nás i drobnou sladkostí, která nám zpříjemnila dny plné pracovního nasazení.

Výuka jede opravdu naplno, učitelé nám nic neodpustí. Jsme ale bojovníci, tak zatneme zuby a vše zvládneme. V rámci předmětu Přírodověda jsme pracovali na projektu s námětem Vesmír. Všichni se zapojili a práce se zdařila.

V tomto předvánočním čase nám paní učitelka navrhla, jak zpříjemnit tuto dobu nejen sobě, ale i ostatním. Každý rok totiž chodíme zpěvem koled a vánočních písní potěšit seniory do Centrinu, ale letos zpívat nemůžeme. Proto jsem připravili nejen pro sebe, ale i pro ostatní spolužáky projekt Vánoční kamínkové putování aneb Pokoj lidem dobré vůle. Ti, kteří se zapojili, namalovali mnoho kamínků, jako takové milé poselství, které by mělo udělat radost všem, kdo je najdou. Kamínky jsme pak 17. 12. odnesli do obou unhošťských domovů pro seniory, ale také položili na mnoho míst v Unhošti. Jelikož již v pátek jich mnoho zmizelo, splnil náš projekt svůj účel. A tak doufáme, že kamínky dělají radost malým i velkým. Děkujeme všem, kteří s námi malovali, také vedení školy za zakoupení potřebných barev.

V posledním týdnu jsme si nazdobili vánoční stromeček, který nám zapůjčili rodiče Kuby Friče. Moc děkujeme. Společně jsme si také vyzdobili třídu.

Měli jsme též velmi milou návštěvu. Přišla totiž mezi nás paní starostka ing. Koulová a předala nám cenu za umístění v soutěži Slunečnice. Hra a puzzle nám jsou k dispozici každou přestávku a je to super.

Moc se těšíme na vánoční prázdniny. Sice víme, že musíme trochu pracovat, (úkoly jsme totiž nějaké dostali), ale to dáme.

Přejeme všem rodičům, spolužákům i zaměstnancům školy klidné prožití vánočních svátků a hodně zdraví do nového roku.