5.B – Čertovské učení – projektový den

Dnes jsme ve škole prožili netradiční školní den. Rozdělili jsme se podle vlastního výběru do skupin ve kterých jsme pracovali celé dopoledne. První hodinu jsme dostali slovní zásobu, ale nebyly to jen tak nějaká slova, byly to čertovské slovní druhy. Ve skupinách jsme vytvářeli příběh, ve kterém jsme tyto slova použili. Příběhy jsme si přečetli nahlas, a protože se nám moc povedly, za odměnu jsme si pustili vánoční večerníček. Potom nás čekala čertovská matematika, protože se nám práce dařila, odměnou byl další vánoční večerníček. Stejně jsme pracovali i o vlastivědu. O hodinu čtení jsme si pustili další zbývající večerníčky a za povedenou práci jsme dostali mikulášskou omalovánku. Také nás dopoledne navštívil Mikuláš a všichni jsme od něho dostali malou nadílku. Tento den jsme si všichni užili.