5.B – listopad 2023

V listopadu jsme se pilně učili a prožili jsme si další akce. 8. 11. jsme si užili společně s naší partnerskou třídou 1. B. projektový den CESTA K MOUDRÉ SOVĚ. Děti vytvořily šest družstev, kde se páťáci starali o své mladší spolužáky a společně se vydali na dobrodružnou cestu. Prvňáčci pod dohledem svých starších spolužáků plnili úkoly na téma LES. Počítali tečky na muchomůrce a dokreslovali podle zadání, přiřazovali k živočichům žijícím v lese stopy, skládali rozstříhané obrázky, hráli pexeso, hru PRAVDA NEBO LEŽ, co do lesa nepatří a stavěli z polínek věže. Na konci cesty poskládali tajenku: ROZÁRKA. Na konec jsme ve třídách projekt zhodnotili. Děti pracovaly opravdu se zaujetím a vládla skvělá atmosféra. 14. a 15. 11. jsme měli třídní projekt PLANETY SLUNEČNÍ SOUSTAVY- Cíle projektu: Seznámení děti s planetami sluneční soustavy, podpoření spolupráce, týmové práce a rozvíjení dovedností vyhledávání i prezentace informací. . Děti byly rozděleny do skupin, každá skupina si vylosovala planetu, kterou si vyrobila a měla se zabývat základními informacemi jako je: velikost, vzdálenost od Slunce, teplota, složení atmosféry, povrch a zvláštní zajímavosti. Děti projekt bavil a výsledek je skvělý. 16. 11. jsme byli na hudebním představení brněnského divadla Věž v kinosálu Hutník v Kladně.