5.B – listopad 2020

A máme tu listopad. Celý měsíc se nesl ve znamení DV. To je zkratka pro distanční výuku. Každý den jsme se setkávali se spolužáky a učiteli pouze na online hodinách. A také dále pracovali na zadaných úkolech. Většina žáků pracovala opravdu zodpovědně, jen škoda, že nemůžeme říci, že všichni.

Všichni ale zvládli odesílání úkolů a komunikaci s učitelem nejen po skončení online hodin, ale také v rámci konkrétní hodiny (zadání, kvíz, chat). Super !!!

Jsme hrdi na své spolužáky, kteří se zúčastnili Logické olympiády. Na počet soutěžících ze třídy zaujímáme prvenství. Ano, platí: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Jsme jedničky !!!

Nejen výuka online, ale též online soutěž Matematický klokan 2020. Řešili jsme úlohy v kategorii Klokánek. Nejvíce bodů získaly sestry Tumovy, Roza Toroni a Emilka Malá. Moc gratulujeme !!!

Další žáci jsou zapojeni do Matematické olympiády, jejíž výsledky (základní kolo) budou známy v lednu. Držíme palce, aby všichni získali co nejvíce bodů !!!

Tento měsíc také proběhl běžecký závod Zátopek race. Z naší třídy běžely a umístily se na 1. a 2. místě v kategorii žákyň 4. a 5. tříd Dominika Tumová a Laura Stejná. Holky, paráda!!!

V rámci výuky jsme pátrali po známém spisovateli. Plnili jsme zadané úkoly a na základě získaných indicií pak zjistili jeho jméno. Paní učitelku jen mrzelo, že dva žáci se do plnění úkolu nezapojili. Ostatní se při řešení úkolů dozvěděli mnoho informací, které velmi dobře použili v návazných aktivitách. Výsledky můžete posoudit sami.

V rámci pracovních činností jsme posílali p. učitelce Vlčkové fotografie, jak pomáháme rodičům s domácími pracemi a také jsme vyráběli krmítko pro ptáky. Sice ještě není taková zima, ale snažíme se pomáhat všem, tedy i zvířátkům.

Při výtvarné výchově jsme se seznamovali s výtvarným uměním zvaným land art a tak se snažili pomocí prvků živé i neživé přírody o zkrášlení přírodního prostředí. V přírodě jsme hledali také místa, která nám připomínají varhany. A že jsme jich našli. Ani se tomu nechce věřit !!!

A když se listopad chýlil ke konci i nám svitla naděje, že se brzy se všemi uvidíme ve škole. Stále jsme si říkali: Když si všichni něco moc budeme přát, tak se to vyplní. Stalo se. 30. 11. jsme nastoupili k prezenční výuce. To bylo radosti !!!

Byl to asi dárek. Začal totiž adventní čas. A my čekáme již jen vše dobré, a to pro všechny!!!