5.B – leden 2022

V měsíci lednu jsme v českém jazyku a matematice probírali novou látku, v českém jazyku jsme se věnovali podstatným jménům, určovali jsme rod, číslo, pád, vzor a odůvodňovali pravopis podstatných jmen. V hodinách matematiky jsme procvičovali písemné sčítání, odčítání, násobení, dělení a řešili jsme slovní úlohy. V českém jazyce a matematice jsme si v polovině měsíce napsali opakovací pololetní písemné práce.

Ve vlastivědě jsme pokračovali v učivu o krajích České republiky a v historii jsme se seznámili s obdobím 1. světové války.

V přírodovědě jsme se učili o kosterní, svalové a oběhové soustavě člověka.

V hodinách anglického jazyka jsme se seznámili s novou slovní zásobou, slovesem have got, tvořili jsme otázky, na které jsme odpovídali.

V rámci hodin výtvarné výchovy žáci malovali pomocí vodových barev tučňáka a zimní krajinu. Také v lednu jsme se zapojili do mezinárodní výtvarné soutěže pořádanou galerií v Lidicích. Malovali jsme na téma "Muzeum". Výstava bude zahájena v měsíci červnu letošního roku. Krásné obrázky vznikly na téma "optická iluze".

V hodinách pracovních činností jsme vyráběli z papíru různé výrobky, které jsme si vystavili v naší třídě.

V hodinách tělesné výchovy jsme si zahráli míčové hry a také jsme zařadili do hodin posilovací a gymnastická cvičení.

Dnes 31.1.2022 jsme v informatice s částí 5.A a B prožili projektový den ve výuce. Projektový den byl zaměřen na bezpečnost v kyberprostoru, hledání na internetu, historii internetu, email a jeho bezpečnost, nástroje pro komunikaci a jak poznat podvodné webové stránky. Celým dnem nás provedl Miroslav Philipp, který je odborníkem v oblasti počítačů s 20letou praxí. Mirek si připravil pro žáky super prezentaci, zapojení do práce přes vytvořenou doménu a práci na počítačích. Žáci reagovali na otázky, odpovídali a bylo to pro ně opakování a navázání na pilotáž knihy, kde se veškeré informace učili. Závěrem si každý pomocí vektorů vytvořil pana Brambůrku dle své fantazie, což se žákům velice líbilo.

V hodinách jsme pracovali samostatně, ve dvojicích a ve skupinách.

Na konci měsíce jsme se sešli na třídnické hodině, kde jsme hodnotili chování a prospěch za 1. pololetí tohoto školního roku a v pondělí 31. ledna žáci dostali výpisy z pololetní klasifikace.

V pátek se budeme těšit na jednodenní pololetní prázdniny.