5.B – leden 2021

Než jsme se stačili rozkoukat, proběhli jsme prvním měsícem roku 2021. Zároveň to byl měsíc, kdy skončilo první pololetí tohoto roku, no a zase bohužel další měsíc, kdy jsme se mohli vidět jen prostřednictvím online hodin, neboť distanční výuka stále pokračuje.

Tento měsíc byl trochu náročnější, protože se rychle blížilo pololetí a s ním i pololetní klasifikace. Někteří z nás měli možnost ještě předvést, co v nás je a bojovali ze všech sil. Opravdu. Snaha se vyplatila, známky nás všechny potěšily.

Pracovali jsme podle plánu učiva a vše zvládli. V předmětech Matematika a Český jazyk zbyl poslední „školní“ den i čas na zábavné úkoly. Ve vlastivědě jsme dokončili projekt o krajích ČR a už nás čeká jen prezentace pro ostatní spolužáky. Snad se brzy dočkáme. Ve výchovách (výtvarné a hudební) jsme zkoušeli pokusy s barvami a také taneční kroky na Jerusalemu.

Někteří spolužáci příjemně překvapili svým výkonem v Matematické olympiádě. Do okresního kola postupuje šest z nás: Saša, Domča, Róza, Emilka, Laura a Mája – to jsou borci! Budeme moooooc držet palce, aby byli opět úspěšní.

A málem bychom zapomněli. Představte si, že máme mezi sebou šikuly, kteří pro nás zpracovávají učivo a vytvářejí úplně profesionální učební materiály. Jsou to děvčata Andrejka a Laura.

Na třídnické hodině jsme hodnotili svoji práci během prvního pololetí – někomu vyhovuje více samostatná práce a okamžitá zpětná vazba s doporučením, co dělat lépe a jak na to. A také možnost si rozvrhnout zpracovávání úkolů podle sebe. Někdo raději pracuje společně. Ale všem opravdu chybí „naživo“ se vidět a být spolu. Technika nás nezlobila, za to patří veliké poděkování našim rodičům.

Tak se budeme těšit, že se snad situace změní a my budeme moci zase pracovat společně!

Moc si to všichni přejeme.

A teď hurá do dalšího pololetí!

To dáme !!! Jak to víme? My si totiž pomáháme! A hodně se usmíváme!