5.B – květen 2021

I tento měsíc pokračoval rotační výukou. V polovině května nadešla dlouho očekávaná chvíle, kdy jsme konečně nastoupili k prezenční výuce. HHHHUUUURRRRÁÁÁÁÁ!!!!! Snad již nastálo.

14. května někteří spolužáci absolvovali přijímací zkoušky do budoucí 6. třídy s rozšířenou výukou matematiky. Doufejme, že uspějí.

17. května jsme se fotili. Jen nás mrzí, že ne v plném počtu. Třídní foto je památkou a za několik let budeme s úsměvem vzpomínat.

V květnu také byla spuštěna celoškolní úniková hra Sherlock Holmes a tajemství unhošťských mlýnů, které se z naší třídy zúčastnili Ríša, Domča, Simča, Luky, Kačka a Anička. Řešení úkolů nebylo jednoduché a projít trasu bylo náročné. Ale úspěšně zvládli a doufejme, že se i rodinní příslušníci pobavili. Teď můžeme zkoumat, co je pravda a co fikce. A že je tam hodně zajímavostí

- říkala paní učitelka :-)

Do 19. 5. bylo také možno hlasovat v soutěži O nejoriginálnější roušku. Zúčastnili jsme se, tak snad….

24. května proběhla online beseda s p. Štěpánovou na téma 2. světová válka v Unhošti. Zde vsázíme na jistotu. P. Štěpánová je opravdu velkou znalkyní místních dějin, ale navíc ještě velice poutavě vypráví. Měla pro nás připravenu i fotodokumentaci, takže jsme vše zhlédli skoro se zatajeným dechem. Ono totiž znát místo, odkud pocházíte, je velice důležité. Proč? No, měl by se každý zamyslet a odpovědět si sám.

27. května jsme měli poslední třídnickou hodinu, kde jsme si sdělovali pocity z přechodu distanční do prezenční výuky, dávali si návody, jak se vyvarovat případných obtíží, které aktivity je vhodné zařazovat do běžného dne a také, kde případně vyhledat pomoc. Róza a Martin nás seznámili s podmínkami, jak se stát parlamenťákem a na závěr jsme se dotazovali, jak probíhá přechod žáků na naší škole na 2. stupeň. Snad byly všechny dotazy zodpovězeny. Ale do konce školního roku máme ještě času na vzájemné popovídání si. A o to jde.

No a také jsme řešili projekt Jsme Evropané, kde jsme zúročili vědomosti z předmětů Vlastivěda a Informatika. Některé práce si můžete prohlédnout v galerii.

Co na závěr?

No přece nadchází poslední měsíc školy v tomto školním roce. Necháme se překvapit, co nás zajímavého potká. A těšíme se.

Studentské prezentace na téma Jsme Evropané