5.B – březen 2023

Dne 9. 3. 2023 se naše třída zúčastnila pořadu BUBNY.

Příběh Rytmu

program pro děti v délce cca 45 min. Dětem byl představen historický vývoj rytmu jako prostředku ke komunikaci, uvolnění a rozvoji osobnosti. Příběh se vyvíjel od pravěku přes africkou rytmiku dodnes.

Sice se zpožděním, které zavinily nemoci, ale přeci. Ozdobili jsme si perníčky, které nám napekla paní Hájková. Mockrát děkujeme. Děti zdobily s paní učitelkou Vejvodovou. Také děkuji.

Dne 24. 3. 2023 byla naše třída na exkurzi v pivovaru Prazdroj Plzeň. Program našeho zážitku Naše prohlídka začala povídáním o historii pivovarnictví. Viděli jsme i minivarnu, kde sládkové zkouší různé receptury. Pak jsme nasedli do autobusu, přejeli jsme do budovy, kde jsme se dozvěděli, jak se plní pivo do lahví a plechovek. Dále prohlídka pivovaru pokračovala v unikátním panoramatickém kině, kam sjedete největším osobním výtahem v Česku. Během filmu jsme se dozvěděli vše o jedinečných surovinách, bez kterých by to nešlo. A pak už jsme se přemístili do varny. Viděli jsme historickou varní pánev, na které vznikla první várka plzeňského ležáku, i historickou varnu z počátku 20. století. Pak jsme se přesunuli do současnosti, kde jsme se seznámili s moderními technologiemi, které proces zjednodušují, ale přesto postup vaření nemění. V pivovarských sklepích jsme si mohli prohlédnout a kouknout na to, jak dnes vzniká pivo tradiční metodou jako za dob prvního sládka.