5.A – září 2021

Nastal nový školní rok. Po období distanční výuky a prázdnin jsme se opravdu těšili na kamarády. Přišlo mnoho změn. Nová třídní paní učitelka a učitelé některých předmětů, jsme v jiné místnosti, mimochodem jsou zde úplně nové lavice a také lino, nová spolužačka, nový předmět Informatika, nové způsoby práce, no zkrátka bylo co sledovat a s čím se vypořádávat. První školní měsíc jsme zjišťovali, kolik si pamatujeme z jednotlivých předmětů. Snažili jsme se dostat do tempa, abychom mohli odstartovat 5. třídu co nejdříve. Paní učitelka neznámkovala, ale oceňovala pochvalou nebo jedničkami zdařilé výkony. Třetí společný den jsme strávili na společné sportovní akci pod názvem Spolu, a to ve sportovní hale v Kyšicích. Zahráli jsme si hry, kde jsme spolupracovali, komunikovali, ale také soutěžili. Zahráli jsme si také retro hry a dost se nasmáli. Díky p. učitelce Müllerové jsme se seznámili pro některé z nás s novým sportem – lukostřelbou. Bylo to velmi zajímavé. Navštívili jsme místní muzeum, kde nás tradičně provázela paní Štěpánová velmi poutavým vyprávěním o rozvoji obchodu a řemesel v Unhošti. Prohlédli jsme si studie rekonstrukce náměstí T. G. Masaryka, což mezi námi vyvolalo zajímavou diskusi, neboť je to aktuální téma a navíc se nás bezprostředně týká. Po distanční výuce jsem se plně začali věnovat práci ve výtvarné, hudební a tělesné výchově a také v pracovních činnostech. Některé naše výtvory si můžete prohlédnout v galerii. 24. 9. proběhly v hodinách anglického jazyka aktivity zaměřené na oslavu Evropského dne jazyků. Seznámili jsme se s tímto významným dnem a zaměřili se na krátký vstup do jazyků, které jsou vyučovány na naší škole, tedy angličtinu, němčinu a ruštinu. Poslechli jsme si základní fráze, zkoušeli je opakovat a také napsat. Nejvíce jsme se zapotili u azbuky. Máme ještě nějaký čas na rozhodnutí, který druhý cizí jazyk si vybereme. Bude to asi náročné rozhodování. Skončil tedy první měsíc společného poznávání, seznamování, procvičování, hraní a nyní se zaměříme na rozvíjení vědomostí a dovedností tak, abychom se dokázali orientovat v běžných situacích, dokázali si naslouchat, sdílet, argumentovat a společně řešit problémy a učit se učit. Určitě to zvládneme. Tak jdeme do toho!