5.A – září 2020

Září ve škole – chlapci 5. A

1. září jsme šli do školy. Dostali jsme novou paní učitelku. Těšili jsme se na kamarády. V ČJ jsme začali opakovat podstatná jména ( vzory, rody a pády). Ve vlastivědě jsme se učili o Habsburcích a českých dějinách. V matematice jsme opakovali sčítání, odčítání, násobení a dělení přirozených čísel. V tělocviku jsme hráli vybíjenou a skákali jsme do dálky. V hodinách informatiky jsme se toho moc neučili. Přihlašovali jsme se na gmail a zapínat Microsoft Teams. Ve výtvarné výchově jsme barvili krabice na výkresy. V přírodovědě jsme se učili o nerostech a minerálech.

V hudební výchově jsme si zopakovali noty a hráli jsme na nástroje. V hodinách anglického jazyka jsme se naučili spoustu nových slovíček.

V září jsme toho ve škole moc prožili.

Září ve škole – dívky

Jsme rády, že můžeme chodit do školy. Na září jsme se moc těšily, protože jsme už dlouho neviděly kamarády. Opakovaly jsme učivo 4. třídy. To nejen v českém jazyce, ale i v matematice, vlastivědě, přírodovědě. Nelíbí se nám, že musíme všude nosit roušky. V hodinách informatiky jsme se učily z čeho se počítač skládá, jak s ním zacházet. Informatika je náš nejoblíbenější předmět. V hodinách tělěsné výchovy jsme hrály spoustu her a skákaly „ do písku“ ( myšleno skok daleký :-) ). Vlastivěda je hodně zajímavá. Naučily jsme se hodně o Habsburcích. Jen píšeme hodně testů a nemáme čas se doma na ně učit. Paní učitelku máme rády, je spravedlivá. Školu milujeme a máme ji rády.