5.A – únor 2021

Tento měsíc jsme začali jarními prázdninami, které si děti užily na sněhu. Po prázdninám jsme se vrhli znovu do učení. Učivo jsme zvládli podle plánu. S některými dětmi jsme se viděli ve škole na prezenčních konzultacích 1 žák a učitel. Naše třída se zúčastnila dvou výtvarných soutěží: Jan Ámos Komenský a Kladenská veverka a také fotografické soutěže. Zhlédli jsme představení NEBE – PEKLO Divadla v Dlouhé.

​Divadelní představení NEBE - PEKLO ( Divadlo v Dlouhé)

Divadelní hra je o matce jménem Eva, která má malého syna Tádu , na kterého nemá tolik času a tak se o něj většinou stará jeho teta Renata , která má problémy s komunikací . V představeních ve kterých vystupuje , se nazývá DJ Raketa.

Jednou, když jela domů z představení ,  tak měla autonehodu a dostala se do nebe. A tam si uvědomila, že má syna o kterého se musí ještě postarat. V nebi se nepohodla s Bohem a ten ji za to poslal do pekla. V pekle se Eva střetává s čertem Vosmulkou , který se s ní nechce bavit , protože to má zakázáné od Lucifera , ale později se spolu rozmluví a dohodnou se, že utečou z pekla. Jakmile začnou utíkat , zjistí to Lucifer a pokusí se je dohnat. Cestou potkají matku čerta Vosmulky , která je manipulátorka a pokusí se jejího syna přemluvit , ale nepodaří se jí to. Táda se mezitím zabydlí ve skříni a teta Renata si s ním pořád povídá a tak si postupně začnou rozumět. Eva ještě na útěku potkává svého otce , na kterého byla naštvaná, že opustil její matku před jejím narozením , ale v pekle se usmíří a otec se pokusí zpomalit Lucifera.

Nakonec se dostanou z pekla ven , kde se Eva potká s Bohem , který jí dá mobilní telefon a zavolá si s Tádou , který ji řekne, že je vše v pořádku a tak nakonec Eva zůstane v pekle..

Zpracoval: Jakub Hemerka 5. A