5.A – říjen 2022

Říjen uběhl jako voda. Užili jsme si podzimní prázdniny a načerpali sílu na další období. V českém jazyce jsme procvičili stavbu slova a rozšířili jsme si znalosti o tvoření slov. Nyní prohlubujeme a upevňujeme učivo o předponách. V matematice jsme se seznámili s čísly do řádu miliard a teď s nimi počítáme. V angličtině stále průběžně skloňujeme sloveso být a osvojujeme si přivlastňovací zájmena a nová slovíčka. Dějepisná část vlastivědy byla věnována období bitvy na Bílé hoře a práci na vytvoření referátů o J. A. Komenském. V rámci zeměpisné vlastivědy jsme „prošli“ Prahou. Nyní se věnujeme skupinové práci o Středočeském kraji. O nerostných surovinách a palivech jsme nabyli vědomosti v přírodovědě. Hodiny tělesné výchovy si užíváme a vracíme se z nich pěkně rozhýbaní a zpocení. Poslední říjnový den jsme si připomněli Halloween. Halloweenská atmosféra, pohoštění, strašidelné kostýmy a soutěže nás provázely celým dopolednem. K tématu jsme zhlédli výuková videa a vypracovali pracovní listy.

Přírodovědná soutěž. Náš chlapecký tým postoupil do druhého kola. Gratulujeme. Děvčata se dále nedostala a za svoji snahu obdržela diplom. Děkujeme jim za reprezentaci školy. Úkol druhého kola soutěže byl kreativní. Žáci měli vytvořit výrobek za použití starých věcí, které už nelze využívat k původnímu účelu. Jedná se o tzv. upcyklaci výrobku. Základem výrobku měl být alespoň jeden takový předmět, který bude zkrášlen přírodninami. Následně bylo potřeba tento výtvor umístit na veřejně přístupném místě v okolí školy a doplnit jej názvem. Klukům se podařilo splnit zadání také druhého kola a postoupili do kola třetího, kde je bude čekat vědomostní test. Ať se daří 

Vítání občánků – 20. 10. 2022. Eliška, Kačka, Nelča, Sofča a Šarlotka si připravily krátké pásmo básniček a píseň k příležitosti vítání nových občánků Unhoště na městském úřadě. Dívkám děkujeme za hezké vystoupení.