5.A – říjen 2020

Byla jsem ráda, že chodíme od září do školy. Tak jsme chodili do školy, ale přišel ten den, kdy vláda měla zasedání. Tam se vláda domluvila, že nebudeme od středy chodit do školy. Když jsem se to dozvěděla, byla jsem smutná, protože nebudeme chodit do školy. Učitelé nám v úterý dali pokyny k distanční výuce. Přišla jsem domů ze školy a povídala jsem mamce a taťkovi, jak se budeme učit online. Řekla jsem úplně všechno. A když jsem říkala, že je možnost vyzvedávat si obědy, tak mamka řekla, že pro obědy budeme chodit a že je moc ráda. Stáhla jsem si Teams a Outlook. Paní učitelka nám poslala matematiku a český jazyk. Ve středu ráno jsem vstala a začala jsem si dělat úkoly “do školy”. Ve čtvrtek jsem se těšila, že budeme mít první výuku online, nakonec jsme jí měli v pátek a byla to angličtina. Konečně jsme měli za sebou týden a první tři dny distanční výuky. V pondělí jsme měli čtyři hodiny online. Moc mě to bavilo, protože jsme měli i Informatiku s panem učitelem. Plnila jsem úkoly, připojovala jsem se na online hodiny. Nejlepší na tom bylo, že jsem uviděla mé spolužáky a svou paní učitelku alespoň takto. Ve středu byla první třídnická hodina ve školním roce 2020-2021 a bohužel také online. Paní učitelka nám na třídnické hodině říkala, co můžeme dělat na online hodinách, také nám říkala pokyny od paní ředitelky. Ve čtvrtek a pátek mi to uteklo jako voda. Teď jsou podzimní prázdniny. Možná po podzimních prázdninách půjdeme konečně do školy.

Hodnocení říjen Tereza Suková 5.A

Z měsíce říjen jsme do školy chodili jenom chvilku. Do té doby jsme se hodně učili. Z češtiny jsme psali do sešitu spoustu věcí. Zopakovali jsme podstatná jména a začali jsme se učit o slovesech. V matematice jsme bohužel zase rýsovali. O hodinách vlastivědy jsme se učili o parní době, což pro mě bylo docela těžké. Když jsme měli přírodovědu, tak jsme si říkali o vesmíru. Vesmír je věc, o kterou se zajímám docela rád, takže mi je velmi líto, že zrovna moje oblíbené téma se musíme učit z domova. Paní učitelka nám pouštěla video o Velkém třesku. Dozvěděl jsem se spoustu věcí, které jsem před tím nevěděl. Třeba že před Velkým třeskem bylo jenom bílo a jeden černý bod, který měl tisíce stupňů. Nejdříve jsem si myslel, že Velký třesk vznikl tak že Bůh hrál bowling, dal strike a tou ránou vznikl třesk :-). V angličtině jsme se učili rodinné vztahy a o hudební výchovu jsme hráli na hudební nástroje, které nám půjčila paní učitelka. Dnes se sice učíme z domova, ale myslím, že do konce pololetí se alespoň na jeden den vrátíme do školy.

Marian Todorov, 5. A