5.A – prosinec 2022

Oblíbený prosinec vnesl do výuky zpestření.

Vyzkoušeli jsme si výuku s tablety. Procvičovali jsme na nich Čj, M, Aj a také jsme na nich programovali.

V rámci projektu Českého rozhlasu "Ježíškova vnoučata" jsme nakoupili a poslali dárek paní Alžbětce do domova důchodců v Lovosicích, která si přála dia dobroty.

5.12. k nám zavítal Mikuláš se svojí partou a přinesl všem balíček dobrot.

8.12. jsme vyjeli do Prahy v rámci projektu Šablony III. Navštívili jsme Národní zemědělské muzeum, kde jsme měli zamluvený výukový program Pole pod lupou. Zhlédli jsme také interaktivní výstavu zemědělství, lesnictví a rybářství. V muzeu se nám velmi líbilo. Všichni jsme dostali pexeso za správně zodpovězené otázky z myslivectví.

Naše dívčí skupinka se opět zúčastnila vítání občánků na MÚ v Unhošti.

13.12. nasněžilo. Vyrazili jsme na boby v rámci hodin tělocviku. Sněhu sice ještě nebylo mnoho, ale boby jezdily a byla legrace.

15.12. proběhlo finále přírodovědné soutěže v Kladně na Čabárně. Náš chlapecký tým (Jáchym, Ondra, Vašík, Péťa, Vojta a Tom) se do tohoto finále probojoval a přivezl bronzovou medaili. Ještě dva naši žáci (Daniel a Matyáš) byli v jiném týmu, který soutěžil v rámci přírodovědného kroužku, a ti přivezli z Kladna stříbro. Moc gratulujeme všem klukům. Na vysvědčení bude jejich úsilí odměněno pochvalou.

20.12. proběhla vánoční besídka naší třídy. Rozdali jsme si dárky, popovídali si, zahráli jsme si hry a zhlédli vánoční film. Bohužel jsme se nesešli všichni, takže v nadílce budeme pokračovat po Novém roce.

KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ ROK 2023