5.A – prosinec 2021

První týden tohoto měsíce nám ještě covid dýchal na záda. Tedy paní učitelce. My už nastoupili do školy a pracovali se suplujícími, ale i tak to bylo oooppprrraaavvvddduuu daleko lepší, než být doma. V matematice upevňujeme písemné počítání, tento měsíc jsme měli blok geometrie, kdy jsme se seznamovali s takovým prapodivným rovinným útvarem. Víte kterým? Má tři strany, tři vrcholy…. Jasně byl to trojúhelník. Zjistili jsme o něm mnoho nových informací a už ho fakt umíme narýsovat – paní učitelka v to doufá, takže my ji NEZKLAMEME. Čeština byla většinou o procvičování pravopisu, ale také o rozšiřování slovní zásoby. Poznali jsme chytáky ve vyjmenovaných slovech, no že jich ale bylo. No čeština je prostě velice zajímavý jazyk. Ale my se nevzdáváme, my ji zvládneme! Také čteme (nejraději svoji knížku) a stéle se učíme pracovat s textem. V angličtině jsme se od slovesa být posunuli ke slovesu mít. Procvičovali jsme mluvení a také poslechy. Ve vlastivědě jsme se věnovali Středočeskému kraji. Je to kraj, ve kterém žijeme, takže je samozřejmé, že se o něm chceme mnoho dozvědět. To je přece jasné. Ve výtvarce jsme malovali na téma Daleko na severu, je grónská zem a Zima, zima, zima, zima je, veliká… Výtvory byly fakt úžasné, můžete si je prohlédnout na chodbě v přízemí budovy č. 70. No a hudebka? No jasně. Koledy a vánoční písně. Některé jsme znali, a pak nám taky pomohl zpěvník. Tělesnou výchovu jsme absolvovali venku. Hry na sněhu nás opravdu baví! Měsíc se chýlil ke konci a my se už nemohli dočkat vánočních svátků. A tak jsme si poslední den před prázdninami zpříjemnili projektovým dnem. Ráno jsme podle tradice odnesli vánoční poselství -Pokoj lidem dobré vůle - přáníčka, anděly a vánoční stromečky seniorům do Centrinu. Přejeme jim hlavně pevné zdraví do nového roku. Po návratu jsme si povídali o vánočních zvycích a některé si vyzkoušeli. Nelili jsme olovo, ale improvizovali jsme s litím vosku. Každému nám odlitek něco připomněl a my se pak dozvěděli, co to znamená. Nejlepší však bylo přátelství, láska, zdraví úspěch. No a o tom to přece je. Také jsme úúúplně všichni našli hvězdičku v rozkrojeném jablíčku. Měli jsme ozdobený stromeček a představte si, že i ve třídě nás zřejmě navštívil Ježíšek, protože tam v tento den byla spousta dárečků. Někteří spolužáci již nebyli ve škole, tak tam na ně dárečky počkají až do dalšího roku. No a pak už nezbylo, než si vzájemně popřát do nového roku hodně zdraví štěstí a hodných přátel. A TO PŘEJEME VŠEM. Buďme k sobě vstřícní a užívejme radosti ze společně strávených okamžiků. A pokud si k tomu můžeme přát ještě trochu štěstíčka, tak to pak už budeme ti nejšťastnější šťastlivci.