5.A – prosinec 2020

Do školy jsme nastoupili s velkým odhodláním 30.11. 2020.

Já se těšila na děti ,ony zase na mě.

V českém jazyce jsme probrali a procvičili podstatná jména, slovesa, základní skladební dvojice, shodu přísudku s podmětem, . Dále průběžně pracujeme se slovními druhy a vyjmenovanými slovy.

V matematice jsme se věnovali zejména učivu geometrie.

(rovnoběžky, kolmice, grafický součet a rozdíl, trojúhelníkové nerovnosti, konstrukci trojúhelníku a pojmenování stran).

Ze začátku výsledky nebyly uspokojivé, ale vypracovali jsme se nyní z opakování na samé jedničky a pár dvojek.

V přírodovědě jsme dokončili učivo o vesmíru a nyní děti ve skupinách vypracovaly a prezentovaly podnebné pásy. Moc se jim práce vydařily.

V učivu vlastivědy jsme došli k 2. světové válce.

Paní učitelka AJ Hanna Mederly děti moc chválí, na hodiny s nimi se vždy těší.

Děti prožily návštěvu Mikuláše, čertů a andělů. Bylo to pro ně veliké překvapení. Ve dvojicích zpracovaly mikulášskou češtinu a matematiku.

Na závěr bych děti ráda moc pochválila, pomáhají si navzájem a nezaznamenala jsem u nich žádné hádky, nikomu se neposmívají a snaží se si navzájem pomáhat.

Také děkuji rodičům za spolupráci, která je velmi přínosná.

Všem přeji krásné vánoční svátky, hodně zdraví, co nejméně problémů a jen vše dobré……

Miloslava Kropáčová třídní učitelka 5. Andílků