5.A – listopad 2022

Český jazyk - předpony a předložky s, z.

Matematika - přibrali jsme počítání s římskými čísly.

Angličtina - dokončení první lekce, závěrečný test.

Vlastivěda - prezentace výsledků skupinové práce o Středočeském kraji.

Přírodověda - vletěli jsme do Vesmíru.

2. 11. – Beseda „Cesta na Mars“ ve výdejně školy.

2. 11. – Připomněli jsme si Památku zesnulých a navštívili jsme unhošťský hřbitov.

21. 11. – Třídnická hodina.

25. 11. – Vyjeli jsme do Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně, kde jsme zhlédli komentovanou výstavu na téma Vánoční světlo. Součástí výstavy byla vánoční dílna a naše třída si zde zhotovila společný výtvor „polaz“, který nám pan školník následně zavěsil ve třídě. Každý si potom ještě vyrobil svoji svíčku z ořechové skořápky. Příjemně jsme se tak naladili na nadcházející Advent.

Přírodovědná soutěž. Náš chlapecký tým úspěšně zvládl třetí kolo soutěže, což byl vědomostní test, a zajistil si tak postup do kola čtvrtého. Zadání čtvrtého kola nebylo úplně jednoduché. Chlapci si měli vybrat dva na první pohled rozdílné biotopy ve městě. Ke každému území měli zhotovit plakát velikosti A3 a třetí plakát, který tato místa porovnával. Kluci si vybrali rybník Bulhar a Václavské náměstí. Jejich snaha se opět vyplatila. Naši přírodovědci postoupili do finále mezi čtyři nejlepší týmy. Závěrečné kolo proběhne v budově ekocentra na Čabárně ve čtvrtek 15. 12. dopoledne. Tleskáme a držíme palce v boji o medaile :)