5.A – listopad 2021

Vstoupili jsme do dalšího měsíce naší školní docházky. Přestože jsme zvládli spoustu věcí a stále se drželi, tento měsíc některé z nás zdolalo onemocnění covidem. Je to nepříjemné, ale nezbývá, než se se situací vyrovnat a snažit se být pozitivní (ale v tomto případě samozřejmě v jiném smyslu). Vše bude náročnější, ale MY TO ZVLÁDNEME. Budeme pak bohatší o další zkušenost, o momenty, které jsme zvládli vyřešit.

V češtině jsme procvičovali psaní zdvojených souhlásek a vyjmenovaná slova, zopakovali rozdíly mezi zprávou a oznámením a věnovali se úkolům, které souvisely se zpracováním textu. V matematice stále procvičujeme používání algoritmů pamětných i písemných výpočtů, musíme se více zaměřit na procvičování řešení slovních úloh – hlavně přemýšlet, co nám úloha sděluje, vytvořit úsudek, sestavit příklad, vypočítat a na závěr ověřit, zda je výsledek reálný. V geometrii dokážeme sestrojit grafický součet a rozdíl úseček. V angličtině zvládáme jednoduchou komunikaci, čteme krátké texty, Tvoříme věty se slovesem být, používáme přivlastňovací zájmena, umíme utvořit datum, počítáme do 100. Ve vlastivědě jsme se seznámili s hlavním městem České republiky, virtuálně navštívili některé pamětihodnosti a důležitá místa, která jsme také vyhledávali na mapě Prahy. V hudebce zpíváme, zpíváme a zpíváme. To nás baví. Výtvarka byla ve znamení svátku svatého Martina, zpracovávali jsme toto téma různými technikami. Nejzajímavější byla vitráž. Výtvory jsme vystavili, aby je mohli zhlédnout i ostatní žáci. Předposlední a poslední listopadový týden jsme byli v karanténě, takže jsme měli distanční výuku. Děkujeme všem p. učitelkám, které se nám věnovaly. Bylo to pro ně jistě náročné, a tak tedy DĚKUJEME MOC!!!

1. 11. za nás byly Zuzka, Klárka P. a Terezka P. přivítat nové unhošťské občánky do života. Všichni jim přejeme hlavně hodně zdraví, štěstí a milující rodiče.

5. 11. jsme se zúčastnili brněnské logické hry – BRLOH, což byla zábavná soutěž, ve které jsme plnili různé logické úkoly. Nejúspěšnějšími řešiteli byli David a Róza. GRATULUJEME!!!

18. 11. jsme navštívili místní muzeum, kde nás úžasná paní Štěpánová provedla výstavou Škola základ života. Viděli jsme staré fotografie a našli na nich mnoho zajímavého, moc se nám líbily různé učebnice a školní pomůcky. Některé jsme si mohli i vyzkoušet. Paní Štěpánová nám poutavě vyprávěla o historii škol. BYLO TO SUPER!!!

V tomto měsíci proběhlo vyhlášení soutěže logo pro žákovský parlament. Víte, jak dopadlo? Návrh podaný naší třídou VYHRÁL. Výtvarně ho zpracovala Klárka S. BEZVA!!!

Bohužel pro nepřítomnost p. učitelky neproběhla třídnická hodina, kde jsme měli zhodnotit první čtvrtletí školního roku a vypracovat vlastní sebehodnocení. Vše ale určitě doženeme.

Je před námi poslední měsíc kalendářního roku. Přejeme všem klidné prožití adventních dní (ale to nikomu neříkejte) UŽ SE ZASE TĚŠÍME NA JEŽÍŠKA. Copak nám asi nadělí?